Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

Procesje z okazji Bożego Ciała

Opublikowano: 08-06-2020
Procesje z okazji Bożego Ciała w dniu 11 czerwca 2020 r. (czwartek) odbędą się we wszystkich parafiach na terenie Gminy Świebodzice.

Procesje uliczne zorganizowane są wyłącznie przez parafie: pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz pw. św. Franciszku z Asyżu. Natomiast w parafiach pw. św. Mikołaja, pw. św. Piotra i Pawła oraz pw. św. Matki Bożej Królowej Polski procesje odbędą się wokół kościołów.

Z uwagi na stan epidemii SARS-CoV-2 procesje muszą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, wynikającego z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Uczestnicy zobowiązani są do przebywania w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie oraz muszą mieć zakryte usta i nos.

Ponadto informujemy, że komunikacja miejska w tym dniu będzie kursowała według niedzielnego rozkładu jazdy. Możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane przejściem procesji ulicznych, które zostaną zabezpieczone przez strażników miejskich oraz policjantów.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1405

Powrót