Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat 100 000 000zł dla polskich rodzin na instalacje do zagospodarowania wód opadowych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej MINISTERSTWO KLIMATU

Program „Moja Woda”, dotacje na przydomową retencję

Opublikowano: 12-06-2020
Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamiają nowy program „Moja Woda”. W lipcu rozpocznie się nabór wniosków.

Wnioski będzie można składać w siedzibach Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki rozdysponowane w projekcie pozwolą sfinansować 20 tys. instalacji przydomowej retencji. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, przy czym nie więcej niż 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dzięki instalacjom retencyjnym wody opadowe nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp., tylko magazynowane, co pozwoli na złagodzenie negatywnych skutków suszy.

Program „Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024 ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się pod adresem: http://nfosigw.gov.pl/.

Autor: Wydział GNZ

Liczba wyświetleń: 1664

Powrót