Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat  Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny WARMIA. Zdrowe życie, czysty zysk Półkolonie, Najlepsze półkolonie z Małym Inżynierem

Lato w mieście

Opublikowano: 15-06-2020
W związku ze zbliżającym się sezonem letnim i wakacjami informujemy, że w naszym mieście organizowane będą półkolonie oraz różnego rodzaju zajęcia dla dzieci.
W tym roku półkolonia odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 (Osiedle Piastowskie), w ramach projektu pn. Półkolonie z małym Inżynierem. Zaplanowana jest w terminie od 17 sierpnia do 21 sierpnia i przewidziana jest dla 84 uczniów szkoły, dwanaście grup po siedmiu uczniów. Obecnie trwa rekrutacja do 4 grup z robotyki i 8 grup z eksperymentów. W załączeniu przedstawiamy ulotkę „Najlepsze Półkolonie z Małym Inżynierem”.

Organizatorem letniego wypoczynku będzie także świetlica środowiskowa „Tęczowa Gromada”. Tradycyjnie od 29 czerwca do 24 lipca świetlica organizuje półkolonię dla 39 podopiecznych, tj. m.in. wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia na basen, zajęcia sportowe, gry, zabawy.

W pozostałych placówkach oświatowych półkolonie nie będą zorganizowane, ze względu na znikome zainteresowanie wypoczynkiem letnim ze strony opiekunów. Wynika to z panującej epidemii COVID-19 i związanymi z tym obostrzeniami.

Z kolei Miejski Dom Kultury planuje zorganizować w lipcu i sierpniu warsztaty tematyczne i zajęcia ruchowe dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. zajęcia taneczne, ZUMBY, Pilates, Jogi. Wakacyjne piątki z MDK będą pełne niespodzianek.

OSiR Świebodzice Spółka z o.o. w lipcu i sierpniu wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizuje zajęcia sportowe dla młodzieży szkolnej. Ponadto OSiR planuje zorganizować akcję promującą zdrowy styl życia pn. „Rozbiegaj się w Wakacje”. Spółka dokłada także wszelkich starań, aby odkryty basen został otwarty w dniu 1 lipca.

O najmłodszych nie zapomina również Biblioteka Miejska, która przeprowadzi wakacyjne działania on-line m.in. Zabawy w programowanie – kodowanie na dywanie, Śladami znanych i mniej znanych, W ekologów się bawimy, śmieci w nowe przekształcimy oraz akcje czytelnicze.

Szczegółową ofertę przekażemy niebawem na portalu miejskim oraz na stronach w.w instytucji i placówek.

Fundusze Europejskie Program iegionainy Rzeczpospolita Polská Unia Europejska p nde Solecy r ytle, crysty rys (Półkolonie. Najlepsze półkolonie z Małym Inżynierem 1. Tygodniowe zajęcia pn - pt w godzinach 9.00-16.00 lub 8.00-15.00, 2. Warsztaty dla uczniów klas 1-8, poziom trudności i tematyka dostosowana do wieku uczniów, 3. Praktyczne zajęcia polegające na przeprowadzaniu doświadczeń/ budowie robotów - nauka poprzez zabawę, 4. Zapewniony obiad oraz napoje dla uczestników, 5. Każdego dnia min. 1h przeznaczona na zabawę na świeżym powietrzu, 6. Półkolonie w salach szkolnych, nadzorowane przez Kuratorium Oświaty i zgodne z zaleceniami Sanepidu: grupy max. 12 osobowe; dezynfekcja sprzętu zajęciowego po każdych zajęciach; dezynfekcja powierzchni; dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.) po każdych zajęciach; zapewnienie płynów do odkażania dłoni dla uczestników zajęć i opiekunów; wietrzenie sali przed, po i w trakcie zajęć. www.malyinzynier.pl

MAŁY ENEYNIERO Półkolonie z eksperymentami Nic tak nie zachęca do nauki fizyki czy jak chemii samodzielne eksperymentowanie. Młodzi naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, chemicznego, majsterkowania, pod czujnym okiem instruktorów odkrywają, prawa fizyki i chemii. Na pólkoloniach nie zabraknie kontrolowanych wybuchów, zmieniających kolor substancji, produkcji prostych kosmetyków i budowy antycznych machin! szkła sprzętu do Półkolonie z robotyki Na warsztatach uczniowie budują roboty z klocków Lego Mindstorms. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny - uczestnicy konstruują, budują, programują i wprawiają w ruch skomplikowane maszyny - przy okazji poznając terminy techniczne jak przekładnia, rozwijają Zajęcia manualne moc. kreatywnośc, zdolności umiejętności techniczne, w planie,m.in.: wyścigówki, kosmiczny robot ratujący świat, zawody robotów sumo, Terminy półkolonii SP Świebodzice:17.08-21.08.2020 (robotyka) 17.08-21.08.2020 (eksperymenty) Półkolonie dofinansowane z UE, UDZIAŁ BEZPŁATNY Zapisy przyjmuje dyrektor szkoły www.malyinzynier.pl

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2172

Powrót