Edukacja warta zachodu w Szkole Podstawowej nr 2 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przestawia doświadczenia naukowe z grupą osób

Edukacja warta zachodu w Szkole Podstawowej nr 2

Opublikowano: 16-06-2020
Szkoła Podstawowa nr 2 w Świebodzicach realizuje bardzo ciekawy, głęboko rozwojowy, wspierający rozwój projekt pn. „Edukacja warta zachodu w Szkole podstawowej nr 2” we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera z Poznania, finansowanego przez Unię Europejską.
W bieżącym roku szkolnym odbyły się następujące wydarzenia i działania w ramach projektu: Festiwal nauki-całodniowe święto w szkole oraz szkolenie dla nauczycieli pn. Eksperymenty z przyrodą (wykorzystanie metody eksperymentu w pracy z uczniem). Zajęcia prowadzone przez nauczycieli w czasie trwania projektu (1.09.2019-31.08.2021):
  • spotkanie z królową - zajęcia z matematyki,
  • przyrodnicze laboratorium (przyroda, fizyka, chemia, biologia),
  • język angielski,
  • język niemiecki,
  • laboratorium kodowania,
  • przedsiębiorczość z wykorzystaniem gier planszowych,
  • projekt edukacyjny społeczny,
  • logopedyczne,
  • korekcyjno-kompensacyjne.

Projekt umożliwił zakupienie pomocy dydaktycznych do prowadzenia w/w zajęć, pracownie przedmiotowe zostały wyposażone za ponad 90 000,00 zł. Kolejnym, bardzo ciekawym działaniem będzie organizacja półkolonii letnich w terminie od 17 sierpnia do 21 sierpnia dla 84 uczniów szkoły (dwanaście grup po siedmiu uczniów). Obecnie trwa rekrutacja do 4 grup z robotyki i 8 grup z eksperymentów. Poniżej przedstawiamy ulotkę „Najlepsze Półkolonie z Małym Inżynierem”.

Fundusze Europejskie Program iegionainy Rzeczpospolita Polská Unia Europejska p nde Solecy r ytle, crysty rys (Półkolonie. Najlepsze półkolonie z Małym Inżynierem 1. Tygodniowe zajęcia pn - pt w godzinach 9.00-16.00 lub 8.00-15.00, 2. Warsztaty dla uczniów klas 1-8, poziom trudności i tematyka dostosowana do wieku uczniów, 3. Praktyczne zajęcia polegające na przeprowadzaniu doświadczeń/ budowie robotów - nauka poprzez zabawę, 4. Zapewniony obiad oraz napoje dla uczestników, 5. Każdego dnia min. 1h przeznaczona na zabawę na świeżym powietrzu, 6. Półkolonie w salach szkolnych, nadzorowane przez Kuratorium Oświaty i zgodne z zaleceniami Sanepidu: grupy max. 12 osobowe; dezynfekcja sprzętu zajęciowego po każdych zajęciach; dezynfekcja powierzchni; dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty itp.) po każdych zajęciach; zapewnienie płynów do odkażania dłoni dla uczestników zajęć i opiekunów; wietrzenie sali przed, po i w trakcie zajęć. www.malyinzynier.pl

MAŁY ENEYNIERO Półkolonie z eksperymentami Nic tak nie zachęca do nauki fizyki czy jak chemii samodzielne eksperymentowanie. Młodzi naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, chemicznego, majsterkowania, pod czujnym okiem instruktorów odkrywają, prawa fizyki i chemii. Na pólkoloniach nie zabraknie kontrolowanych wybuchów, zmieniających kolor substancji, produkcji prostych kosmetyków i budowy antycznych machin! szkła sprzętu do Półkolonie z robotyki Na warsztatach uczniowie budują roboty z klocków Lego Mindstorms. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny - uczestnicy konstruują, budują, programują i wprawiają w ruch skomplikowane maszyny - przy okazji poznając terminy techniczne jak przekładnia, rozwijają Zajęcia manualne moc. kreatywnośc, zdolności umiejętności techniczne, w planie,m.in.: wyścigówki, kosmiczny robot ratujący świat, zawody robotów sumo, Terminy półkolonii SP Świebodzice:17.08-21.08.2020 (robotyka) 17.08-21.08.2020 (eksperymenty) Półkolonie dofinansowane z UE, UDZIAŁ BEZPŁATNY Zapisy przyjmuje dyrektor szkoły www.malyinzynier.pl

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1186

Powrót