Podziękowania dla wolontariuszy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Cztery osoby w maskach na tle prac

Podziękowania dla wolontariuszy

Opublikowano: 17-06-2020
W dniu 16 czerwca 2020 r. w Klubie Senior + odbyło się wyjątkowe spotkanie z grupą wspaniałych, młodych ludzi. Osoby te przez ostatnie trzy miesiące niosły pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, które ze względu na panującą pandemię COVID-19 nie opuszczały swoich domów.
Wolontariusze, bo o nich tu mowa, byli gotowi do działania od samego początku pandemii i bez chwili zawahania, oddawali swoje serce tym, którzy ich potrzebowali. Wyprowadzali psy, robili zakupy, dostarczali ciepłe posiłki, załatwiali drobne sprawy urzędowe, a przede wszystkim służyli dobrym słowem i wsparciem emocjonalnym. Chcąc im podziękować Seniorzy przygotowali małe upominki, a w podziękowaniach uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa wraz z zastępcą OPS Beatą Jankiw. Burmistrz miasta przekazał wolontariuszom i pracownikom Klubu Senior+ oraz Ośrodka Pomocy Społecznej najserdeczniejsze podziękowania i słowa uznania za bezinteresowną pomoc i okazanie empatii w trudnym czasie pandemii.

W spotkaniu uczestniczyły także koordynatorki całej akcji: Aldona Górska i Agata Koperska, które na co dzień z wielkim zaangażowaniem zarządzały sztabem wolontariuszy. Pani Agata Koperska w czasie wolnym od pracy szyła maseczki ochronne i dostarczała je seniorom. Ponadto zaopatrywała osoby starsze w ich ulubione książki.

To nie koniec akcji, wolontariusze nadal są w kontakcie z potrzebującymi. Jeszcze raz dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie dla mieszkańców Świebodzic.

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat”.

Autor: Ośrodek Pomocy Społecznej/ Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1434

Powrót