Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat SPRZĄTNIJ 11 MY lipca Park Książanki START 14:00 parking (przy stadninie)

SprzątnijMy Park Książański

Opublikowano: 06-07-2020
W sobotę (11 lipca) z inicjatywy Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych, przy wsparciu gmin: Wałbrzych i Świebodzice, obędzie się akcja społeczna sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego. Działanie to ma na celu zgromadzenie jak największej liczby chętnych do pomocy w oczyszczeniu lasu, polan i potoków, ze wszystkich możliwych odpadów i dzikich wysypisk, które zalegają na terenie parku (część centralna i lubiechowska), w okolicach Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy.

Spotykamy się w sobotę (11 lipca) o godz. 14:00 na parkingu przy Stadzie Ogierów Książ. Na miejscu zostaną omówione sprawy organizacyjne tj. wytyczenie tras, podział na grupy, szkolenie BHP itp. Ponadto każdy uczestnik otrzyma worek na śmieci i środki ochrony osobistej.

W ramach akcji Stop Plastik Wodociągi Wałbrzych zapewnią wszystkim uczestnikom wodę do picia, dlatego też prosimy zabrać ze sobą bidony lub butelki wielokrotnego użytku.

Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać  Grupa Sudecka GOPR, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, Straż Pożarna, ponadto w wydarzeniu biorą udział i wspierają je różne instytucje m.in.: Lasy Państwowe, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Zamek Książ, Stado Ogierów Książ, PTTK, Wody Polskie, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i inni.

Wieczorem wszyscy spotykamy się przy ognisku po największym społecznym sprzątaniu w Wałbrzychu, Świebodzicach i okolicy.

Razem możemy wiele.

Wydarzenie na Facebooku:  https://tiny.pl/7drt5

czysty wałbrzych

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1300

Powrót