Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gminy na rozmytym tle

PYTANIE 2754: Imię/NICK: Malwina Świebodzice

Opublikowano: 07-07-2020
Dzień dobry, wiele się mówi w mediach o czystym powietrzu...tworzone sa programy wymiany pieców....itd. Dlaczego w Wałbrzychu czy Świdnicy ruszają takie programy wymiany pieców, wnioski są składane, obecnie w Świdnicy od 1ego lipca rusza program....a w Świebodzicach cisza...niby jakaś tam informacja jest....ale jakoś żeby finalnie z tego mogli skorzystac głownie ludzie mieszkający w lokalach komunalkmych czyli de facto podlegających pod gminę,, jakos nie są zachęcani czy informowani aby wymieniać te źródła opalania na ekologiczne.....nie odczuwam tego wcale...nic w tej sprawie, ani widu ani słychu, ale konkretnie i naprawdę aby ludzie wreszcie mogli zakończyc uciązliwe palenie w piecach, noszenie węgla, i smrodzenie tym wszystkim dookoła.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Malwino,

uprzejmie informuję, że w Świebodzicach także ruszył nabór wniosków o przyznanie grantu na wymianę tzw. „kopciuchów”. Informacja taka została zamieszczona na stronie internetowej www.swiebodzice.pl w dniu 1 lipca 2020 r. link poniżej

https://www.swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,152472,szanowni-mieszkancy.html

Nabór wniosków trwa od 1 lipca do 30 września 2020 r., nie decyduje kolejność składanych wniosków. O grant mogą ubiegać się właściciele lokali mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie Gminy Świebodzice. Wysokość grantu do 70% wydatków kwalifikowanych nie więcej niż 10 tys. do mieszkania i 25 tys. do domu.

Szczegółowe informacje o naborze na stronie internetowej: http://wymianakotlow.pl/

Ponadto od 8 maja 2020 r. przyjmowane są wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe/elektryczne/olejowe/pompy ciepła, która jest finansowana z budżetu Gminy Świebodzice. Wysokość dotacji wynosi 40% wydatków kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 3000 zł. Informacja ta została podana do wiadomości dnia 6 maja 2020 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach:

https://www.swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,129520,komunikat.html

Wzór wniosku jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.bip.swiebodzice.pl/upload/upload/OS/OS_2020/WOUDCNZSO.pdf

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 391

Powrót