Spotkanie z zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupowe ze spotkania z zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach

Spotkanie z zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach

Opublikowano: 09-07-2020
W dniu 7 lipca (środa) w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie z nowo wybranym i byłym zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Uczestniczyli w nim: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, sekretarz miasta Sabina Cebula. Były zarząd Towarzystwa Lotniczego reprezentowali: prezes Grzegorz Glegoła, skarbnik Fabrizio Bosetti, a nowy: prezes zarządu TLS Dariusz Blaszczyk, wiceprezes Ireneusz Rydzewski, skarbnik Jarosław Najdek oraz sekretarz Wojciech Biczysko. Z powodów zawodowych w spotkaniu nie mógł uczestniczyć wiceprezes Łukasz Jaworski.

Przebiegało ono w przyjaznej atmosferze i było okazją do podsumowania działań poprzedniego zarządu TLS w Świebodzicach.

Przez osiem lat Towarzystwem Lotniczym w Świebodzicach dowodził wyjątkowy człowiek Grzegorz Glegoła, na co dzień pracujący jako pilot liniowy statku powietrznego Boeing 767 Cargo, pierwszy oficer. Ten czas był wypełniony profesjonalną pracą prezesa, który był bardzo zaangażowany w rozwój awiacji w naszym mieście, dokładał wszelkich starań przy organizacji cyklicznych pikników lotniczych, zawodów spadochronowych. Zainicjował imprezę pn. Zawody szybowcowe na celność lądowania.

Dla Grzegorza Glegoły priorytetem zawsze było bezpieczeństwo pilotów oraz uczestników imprez.

Doskonale promował miasto na terenie kraju i poza jego granicami, za każdym razem podróżując ze świebodzicką flagą. Prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach odchodząc z funkcji zadeklarował, że będzie współpracował z TLS,
a także służył wiedzą i doświadczeniem.

Podziękował Burmistrzowi Miasta Pawłowi Ozdze, Sekretarz Miasta Sabinie Cebuli, a także Burmistrzowi poprzedniej kadencji, pracownikom, prezesom spółek oraz dyrektorom jednostek za dużą pomoc i zrozumienie. Jak oświadcza Grzegorz Glegoła charakter pracy zmusza go do częstego, długiego pobytu poza Europą, co uniemożliwia sprawne, bieżące kierowanie organizacją. Jak twierdzi, przekazanie władzy odbyło się w sposób płynny i ma nadzieję, że nowe władze stowarzyszenia pełne energii, będą kontynuowały rozwój lotnictwa w Świebodzicach, z satysfakcją dla lotników i mieszkańców.

Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga podczas spotkania podziękował prezesowi oraz skarbnikowi za zaangażowanie, rozwój awiacji w Świebodzicach oraz za bardzo dobrą współpracę z samorządem. Przekazał na ich ręce pamiątkowy drzewiec z podziękowaniami. Z kolei Burmistrz i Sekretarz otrzymali wraz ze słowami uznania wizualizację witraża z kaplicy lotników w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu.

Podczas spotkania Burmistrz miasta pogratulował także nowemu zarządowi, przekazując najlepsze życzenia.

Z informacji jaką przekazał Dariusz Błaszczyk, nowy prezes TLS, były radny Rady Miejskiej, świebodzicki przedsiębiorca, wynika, że poprzeczka została mu wysoko postawiona. Bardzo docenia pracę poprzedniego prezesa i chce kontynuować działania, inicjatywy na rzecz Gminnego Lotniska, społeczności lokalnej.

Jak podkreśla Dariusz Błaszczyk to wielkie wyzwanie prowadzić stowarzyszenie po rządach poprzedniego prezesa, jednak jak zapewnia będzie czerpał z jego wiedzy i kontynuował podjęte działania. Stawia na zaszczepienie wśród osób młodych pasji latania, tak jak to uczynił w przypadku jego osoby Grzegorz Glegoła.

Podczas spotkania Grzegorz Glegoła przekazał swojemu następcy pins Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Priorytetem dla Dariusza Błaszczyka jest bezpieczeństwo pilotów i promocja Gminnego Lotniska. Jak zapewnia burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, także dołoży wszelkich starań, aby rozwijać Gminne Lądowisko. W planach jest powstanie placu zabaw, elektryfikacja, wybudowanie ścieżki rowerowej na Gminne Lądowisko, a także utworzenie w Zespole Szkół w Świebodzicach kierunku technika mechanika lotniczego.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1590

Powrót