Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gminy na rozmytym tle

PYTANIE 2756: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 13-07-2020
Dzień dobry, Panie Burmistrzu, czy etap remontów dachów w Świebodzicach został zakończony? Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie etapu odwilgocania budynków? Pozdrawiam. Opublikowano: 29-10-2019 Panie Burmistrzu, kiedy ktokolwiek się zainteresuje budynkiem znajdującym się przy ul. Granicznej 6, który jest w bardzo złym stanie technicznym, a mieszkanie w nim stanowi niebezpieczeństwo??? Kiedy w końcu znajdą się środki na remont???????? Pytamy już o to od lat ODPOWIEDŹ: Szanowna Pani Magdo, uprzejmie informuję, że w przyszłym roku Miejski Zarząd Nieruchomości kończy ostatnie remonty dachów na budynkach gminnych. W budynku przy ul. Granicznej 6 remont dachu został wykonany w 2017 r. Po zakończeniu w/w prac nastąpi kolejny etap związany z remontami budynków gminnych tj: odwilgacanie budynków oraz remonty elewacji.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

z informacji uzyskanych od Miejskiego Zarządu Nieruchomości wynika, że w 2020 roku nie udało się w pełni zrealizować zaplanowanych remontów dachów z uwagi na ograniczony budżet. Nie mniej jednak udało się opracować dokumentację techniczną na wykonanie remontu budynku przy ul. Granicznej 6 w Świebodzicach, na które to załatwiane są niezbędne dokumenty w Starostwie Powiatowym i Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Świdnicy.

Zakres remontu obejmuje przebudowę kominów wentylacyjnych, remont elewacji oraz wzmocnienie stropu nad piwnicą. Prace zostaną zlecone w dniu dysponowania niezbędnymi środkami finansowymi.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 505

Powrót