Tomasz Wierzbicki znalazł szablę pruską | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Tomasz Wierzbiski z szablą i Burmistrzem

Tomasz Wierzbicki znalazł szablę pruską

Opublikowano: 14-07-2020
W dniu 9 lipca w Ratuszu Miejskim burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę odwiedził mieszkaniec miasta Tomasz Wierzbicki.
Pan Tomasz to pasjonat historii, w szczególności tej lokalnej. To nie jedyna jego pasja, lubi również chodzić na piesze wycieczki, interesuje się piłką nożną. W latach dziewięćdziesiątych był zawodnikiem MKS Victoria Świebodzice.

Pan Tomasz Wierzbicki na spotkanie do burmistrza miasta przybył z nietypowym przedmiotem, który znalazł podczas ostatniego spaceru po naszym mieście. Jest to XIX-wieczna, paradna szabla pruska, którą znalazł na obrzeżach miasta. Tomasz Wierzbicki wybrał się z rodziną na piknik. Rozkładając koc, natknął się na korzeń, chciał go wyrwać, by móc wygodnie usiąść. Nagle zauważył wbitą w ziemię szablę. Wyciągnięty z ziemi przedmiot wywołał u Pana Tomasza duże zdziwienie. Bez chwili wahania, postanowił wręczyć znalezisko burmistrzowi miasta Pawłowi Ozdze.
 
W przekazaniu szabli uczestniczył także zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański. To wyjątkowe spotkanie było okazją do rozmów o historii Świebodzic, a także inicjatywie utworzenia Izby Regionalnej w naszym mieście. Burmistrz miasta Paweł Ozga dziękując Tomaszowi Wierzbickiemu, zaznaczył, że chciałby, aby szabla została umieszczona jako eksponat w naszym mieście. Znalazca otrzymał również pamiątkowy upominek.
 
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1891

Powrót