Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakaty trzech imprez

Wakacje pełne wrażeń w Świebodzicach

Opublikowano: 20-07-2020
Miasto Świebodzice w związku ze zmniejszaniem się obostrzeń związanych z COVID -19, przygotowało dla mieszkańców różnorodną ofertę wakacyjnych atrakcji.

Już w najbliższy poniedziałek (27 lipca) pojawi się nowa, nietypowa atrakcja łącząca naukę z zabawą - kino sferyczne. W czasie każdego z 6 trójwymiarowych seansów, widzowie poznawać będą tajemnice życia i świata.

Każdy z filmów dobrany jest do wybranej grupy wiekowej, aby ułatwić odbiór. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapraszamy do zapisów pod nr tel.: 74 6669571.

REPERTUAR KINA SFERYCZNEGO

Kosmiczna Przygoda Cocomong’a (od 2 lat), godz.: 15:00

Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musiał lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostali porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.

Kaluokahina – zaczarowana rafa (od 4 lat), godz.: 16:00

Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

Przyjaciele – w organizmie człowieka (od 5 lat), godz.: 17:00

Tajemnicze spotkanie połączy wszystkich bohaterów filmu na zawsze, zaś cudowny wynalazek – wirtualny pokój rzeczywistości zakuje widzów swoją nieprawdopodobną historią o tym, co tak naprawdę dzieje się w ciele człowieka. Bohaterowie przeniosą się do ludzkiego wnętrza, gdzie zobaczą, jak oko jest powiązane z mózgiem, w jaki sposób nasz organizm jest zasilany tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Jednak to jeszcze nie wszystko: do wirtualnego pokoju rzeczywistości wraz z naszymi bohaterami przedostaje się wirus, którego nasi bohaterowie będą musieli się pozbyć. Wirus - intruz jest bardzo niebezpieczny i na wszelkie możliwe sposoby będzie próbował wywołać najgorsze choroby. Czy naszym bohaterom uda się go pokonać? Dowiesz się po obejrzeniu tego niesamowitego filmu edukacyjnego.

Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina (od 10 lat), godz.: 18:00

Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii? Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie "Limbradur" i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3. Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.

Na skrzydłach marzeń (od 10 lat), godz.: 19:00

Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…

Narodziny życia (od 13 lat), godz.: 20:00

Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego. Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

W sobotę 1 sierpnia miasto przygotowało gratkę dla miłośników motoryzacji, a w szczególności dawnych aut. VIII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych "Śladami Księżnej Daisy” ruszy ulicami Świebodzic o godzinie 8:30. Organizowany wspólnie przez Miasto Świebodzice oraz Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych przejazd zakończy się o godz.: 10:00. W trakcie parady przewidziano konkurs dla Pań.

Wszyscy zwolennicy smacznej i ciekawej kuchni z najdalszych zakątków świata, powinni już dzisiaj zarezerwować sobie wolny termin w weekend 22-23 sierpnia. Właśnie wtedy nasze miasto odwiedzą furgonetki z przysmakami w ramach Food Truck Port. Tradycja i egzotyka, prostota i wyrafinowanie – te właśnie aspekty sztuki kulinarnej będą mogły poznać osoby, odwiedzające świebodzicki Rynek. Życzymy smacznego.

Wszystkie wydarzenia organizowane są z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy.

plakat

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 928

Powrót