Zabytkowe auta opanowały Rynek | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zabytkowy samochód

Zabytkowe auta opanowały Rynek

Opublikowano: 03-08-2020
W dniu 1 sierpnia (sobota) w naszym mieście odbył się VIII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych pn. Księżnej Daisy - Etap Świebodzicki. Wydarzenie to po raz pierwszy zostało zorganizowane w Świebodzicach przez Stowarzyszenie Moto-Weteran oraz Miasto Świebodzice. W ciągu dwóch godzin przejechało przez Rynek około 80 zabytkowych aut.
Pierwsze pojawiło się przed godziną 9 :00. Uczestników serdecznie powitał zastępca burmistrza miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, życząc wszystkim pięknych wrażeń, a także Wicekomandor Stowarzyszenia Mirosław Korzec. Wśród uczestników wydarzenia był także Jan Klepiec radny Rady Miejskiej.
Kolejne auta wjeżdżały do Rynku rotacyjnie i wywoływały duży podziw u mieszkańców oraz osób przyjezdnych. A było co oglądać, niektóre pojazdy miały ponad sto lat, były bardzo dobrze utrzymane i co niesamowite, jak opowiadali ich właściciele nie ingerował w ich karoserię blacharz-lakiernik. Impreza ta miała charakter międzynarodowy, oprócz pojazdów, które przyjechały do nas z różnych zakątków Polski, m.in. z Sopotu, Poznania, Legnicy, Białegostoku, Wrocławia dominowały pojazdy z Czech, Niemiec, jedną uczestniczką Rajdu była także mieszkanka Szwajcarii. Zaciekawienie wśród uczestników rajdu wywoływały również stylizacje kierowców oraz pasażerów, mieszkańcy bardzo chętnie wykonywali sobie z nimi pamiątkowe fotografie. Wsłuchując się w głosy Świebodziczan dołożymy starań, aby impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń miejskich.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1310

Powrót