Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Wejście do budynku szkoły

Nowe pomoce dydaktyczne w Szkole Podstawowej nr 4

Opublikowano: 06-08-2020
Gmina Świebodzice otrzymała środki finansowe z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie: 46 677,00 zł na wyposażenie w pomoce dydaktyczne, niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Pomoce dydaktyczne w ramach przyznanej dotacji zostały zakupione do Szkoły Podstawowej 4.

Dofinansowanie obejmuje wyposażenie w pomoce dydaktyczne przedmiotów przyrodniczych tj. biologia, geografia, chemia i fizyka.

Zakupione zostały pomoce multimedialne - laptop, projektor, ekran interaktywny oraz programy multimedialne. Dla uatrakcyjnienia lekcji geografii zakupiono mapy, globusy, modele geograficzne, modele demonstracyjne, makiety, urządzenia do pomiarów.
Z kolei do pracowni biologicznej całą gamę modeli oraz szkieletów roślin, zwierząt, człowieka, fantom do resuscytacji, mikroskopy oraz preparaty do doświadczeń. Z myślą o lekcjach chemii zaopatrzono SP 4 w modele i zestawy do chemii organicznej i nieorganicznej. Od września lekcje fizyki także będą ciekawsze, gdyż SP nr 4 wzbogaciła się o zestawy do przeprowadzania doświadczeń w obszarze elektryczności, światła, optyki, pola magnetycznego oraz urządzenia do wykonywania pomiarów. Zakupione modele, urządzenia i zestawy eksperymentalne uatrakcyjniono o kolorowe plansze dydaktyczne, które wspierają proces zapamiętywania.

Autor: Wydział PK/SP nr 4

Liczba wyświetleń: 1070

Powrót