Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo Wzmocnij swoje otowczenie - PSE

II edycja programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”

Opublikowano: 11-08-2020
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach II edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Budżet całego projektu w skali kraju to ok. 2 mln złotych, a wysokość wsparcia dla jednego przedsięwzięcia to 20 tys. zł. O granty społeczne mogą ubiegać się samorządy, ich jednostki budżetowe oraz organizacje pozarządowe działające w danej gminie.

Pomysły mogą być zgłaszane w pięciu kategoriach:

  • zdrowie i opieka medyczna – w szczególności działania na rzecz walki z koronawirusem;
  • rozwój wspólnej przestrzeni publicznej;
  • oświata;
  • środowisko;
  • inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane na bieżąco, a na realizację i rozliczenie przyznanych grantów laureaci mają czas do końca roku.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji, regulamin programu, zasady składania wniosków, dokumenty aplikacyjne oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wzmocnijotoczenie.pl.

W ramach grantu w Świebodzicach zrealizowany został projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej “Zakoduj swoją przyszłość” (zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z wykorzystaniem maty edukacyjnej „Kodowanie na dywanie”, a także dla osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych), a obecnie trwa podpisywanie umowy z Gminą na zakup 4 defibrylatorów – otrzymane wsparcie w wysokości 20 tys. zł.

Autor: Wydział PK/RS

Liczba wyświetleń: 1258

Powrót