Wizytacja w placówkach oświatowych | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przedstawia zastępcę burmistrza miasta stojącego z prawej strony w klasie. Po lewej siedzą swobodnie w dwóch ławkach, dwie nauczycieli i przygotowują dokumenty, zwrócone frontem do siebie.

Wizytacja w placówkach oświatowych

Opublikowano: 31-08-2020
W dniu 28 sierpnia (piątek) w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyła się wizytacja w świebodzickich placówkach oświatowych.

Uczestniczył w niej zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, p.o. kierownika wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica, Zofia Choińska i pracownik wydziału IT Rafał Piaseczny.

Okres wakacji wykorzystany był w szkołach i przedszkolach na przeprowadzenie remontów oraz prac porządkowo- konserwacyjnych. Ponadto placówki, aby przyjąć uczniów, nauczycieli zmuszeni są dostosować się do wytycznych MEN
i SANEPIDU

Z informacji uzyskanej od dyrektorów wynika, że placówki zaopatrzone są w środki do dezynfekcji oraz mają przygotowane zgodnie z wytycznymi procedury w przypadku zagrożenia
koronawirusem. Dyrektorzy dokładają wszelkich starań, aby uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi pracowali w bezpiecznych warunkach.

W związku z panującą epidemią COVID-19 w tym roku nie odbędą się tradycyjne apele, każda z klas, grup powita nowy rok szkolny we własnym gronie z wychowawcą. W trosce o zdrowie dzieci, młodzieży i nauczycieli zajęcia będą odbywały się w klasach, do minimum zostanie ograniczone przemieszczanie się po szkole.

Dyrektorzy placówek oświatowych zgłosili pełną gotowość do przyjęcia dzieci i młodzieży w placówkach.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 959

Powrót