Msza Święta Dziękczynna oraz koncert Goralska Hora | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przedstawia rolników trzymających na talerzach dorodne bochny chleba. Na pierwszym planie stoi kobieta o krótkich rudych włosach, obok niej blondynka w okularach z czarnymi oprawkami, nastęny mężczyzna w średnim wieku z lekko siwymi włosami.

Msza Święta Dziękczynna oraz koncert Goralska Hora

Opublikowano: 31-08-2020
W dniu 29 sierpnia (sobota) o godz. 14:00 w Kościele p.w Matki Bożej Królowej Polski odbyła się Msza Św. Dziękczynna, celebrowana przez proboszcza parafii Piotra Ochońskiego, Dziekana Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja Józefa Siemasza oraz księdza Czesława Barczewskiego z Parafii Św. Bartłomieja w Leszczyńcu.

Mszy św. towarzyszył koncert zespołu „Góralska Hora” ze Szczyrku.
Tuż przed rozpoczęciem Mszy Św. rolnicy wnieśli do kościoła własne plony, a także  bochny chleba.
W Mszy Św. oraz w koncercie uczestniczyli: mieszkańcy miasta, burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Czekaj, radni: Janusz Kościukiewicz, Jan Klepiec oraz Patryk Biały, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Wożniak, kierownik Wydziału GNZ Sławomir Sprawka. Proboszcz Piotr Ochoński w kazaniu odniósł się do pięknych wartości, roli matki w życiu każdego dziecka, porównując ją do wartości chleba w życiu każdego z nas.

Po Mszy Św. rolnicy przekazali na ręce burmistrza miasta Pawła Ozgi bochen chleba. W swych przemówieniach burmistrz miasta  oraz zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, serdecznie podziękowali społeczności rolniczej Cierni, przekazując wielkie wyrazy uznania i szacunku za ich ciężką pracę, wysiłek, staranność, troskę o drugiego człowieka- bliźniego. Podkreślając bardzo ważną rolę rodziny w tej ciężkiej pracy i wartość jaką ma chleb, o czym nigdy nie należy zapominać. Po Mszy Św. odbył się wzruszający i pełen energii koncert górali, członków zespołu „Góralska Hora”. Mieszkańcy chętnie włączali się do śpiewania utworów. Organizatorem koncertu był Miejski Dom Kultury,  który zadbał również o piękną dekorację kościoła.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1266

Powrót