Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie promocyjne stanowiące kolaż czterech plakatów zapraszających na poszczególne wydarzenia planowane na weekend. Lewy górny róg koncert, obok narodowe czytanie, dolny lewy róg dzień bańki mydlanej, obok mecz Victoria Świebodzice

Moc atrakcji w najbliższy weekend w mieście

Opublikowano: 02-09-2020
Nadchodzący weekend w Świebodzicach zapewni szereg różnorodnych atrakcji dla mieszkańców.

W piątek, 4 września, w Miejskim Domu Kultury zaplanowano koncert tenora o niezwykłej barwie głosu. Aleksander Evseev to wielokrotnie nagradzany na całym świecie śpiewak, który wykonuje znane utwory z repertuaru Chóru Aleksandrowa, Bułata Okudżawy oraz znane i śpiewane podczas uroczystości rodzinnych utwory takie jak Biełyje rozy, Kalinka, Matko maja ja wiem, Katiusza, Smuglanka, Modlitwa, Oczy czarne, Suliko, To były piękne dni, Kalinka i inne. Mocny wokal i niestandardowa interpretacja utworów, zapewniają słuchaczom niezapomniane doznania. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00. 
W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizator prosi o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu drogą elektroniczną (mdk.kultura@interia.pl) lub telefonicznie: 74 666 95 70.

Sobota, 5 września, rozpocznie się od kolejnej odsłony akcji Narodowe Czytanie, której organizatorem w Świebodzicach jest Miejska Biblioteka Publiczna. Tym razem uczestnicy spotkają się w sali Miejskiego Domu Kultury, gdzie o godz.: 12:00, rozpocznie się czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ogólnopolską akcję tradycyjnie patronatem honorowym objęła Para Prezydencka.  

Mieszkańców zapraszamy do Parku Miejskiego, gdzie w sobotę o 13:00 startuje Bubble Day - dzień baniek mydlanych. Na uczestników czekać będzie płyn do baniek, dmuchany zamek i strefa wypoczynku. Organizator, firma Bombini, zaplanował również dla uczestników pokaz olbrzymich baniek mydlanych. Wydarzenie potrwa do godziny 18:00.

Wszystkich kibiców MKS Victoria Świebodzice, w imieniu organizatora, zapraszamy w sobotę na Stadion Miejski, przy ul. Sportowej 15 na godzinę 16:00. Nasz lokalny klub zmierzy się w ramach rozgrywek ligi okręgowej z zespołem ZKS Włokniarz Kudowa-Zdrój. Wstęp na mecz jest wolny, przy wejściu na obiekt obowiązuje noszenie maseczek.
Serdecznie zapraszamy.

 

Zdjęcie promocyjne stanowiące kolaż czterech plakatów zapraszających na poszczególne wydarzenia planowane na weekend. Lewy górny róg koncert, obok narodowe czytanie, dolny lewy róg dzień bańki mydlanej, obok mecz Victoria Świebodzice

 

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1158

Powrót