Mistrzyni świata szkoliła dzieci i młodzież | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupowe z wydarzenia

Mistrzyni świata szkoliła dzieci i młodzież

Opublikowano: 14-09-2020
W dniu 13 sierpnia (niedziela) w Wodnym Centrum Rekreacji oraz hali OSiR odbyły się warsztaty pływackie Otylia Swim Tour z mistrzynią olimpijską, znakomitą pływaczką Otylią Jędrzejczak. W ramach Otylia Swim Tour 100 dzieci w wieku od 9-15 zdobywało wiedzę w różnego rodzaju warsztatach. Zakres obejmował m.in. upowszechnienie zasad kompleksowych zajęć dla młodych adeptów pływania, upowszechnianie technik motywowania oraz zasad zdrowego żywienia młodzieży, instruktaż pod kątem poprawy elementów technicznych (zajęcia w wodzie i w hali).

Zajęcia były prowadzone także przez 20 wykwalifikowanych trenerów i instruktorów oraz wykładowców z zakresu psychologii i dietetyki. W warsztatach wzięli udział również trenerzy KS Rekin oraz opiekunowie.

Impreza swoim klimatem i tematyką doskonale wpisała się w rok jubileuszowy 15-lecia istnienia świebodzickiego Klubu Sportowego Rekin.

Uczestników Otylia Swim Tour powitała Barbara Kościelniak prezes Klubu KS Rekin, podkreślając wielkie zaangażowanie i starania burmistrza miasta Pawła Ozgi w organizację wydarzenia, dziękując za bardzo dobrą współpracę z samorządem. Podziękowania złożył również skarbnik Klubu Andrzej Jachym.

Burmistrz Miasta Paweł Ozga, skierował słowa uznania dla zarządu klubu i podopiecznych, podkreślił, że ich praca jest pełna zapału, zaangażowania, które na przestrzeni wielu lat owocuje wspaniałymi wynikami sportowymi. Burmistrz Miasta mówił również, jak bardzo dumny jest z tego, że KS Rekin funkcjonuje z wielkim powodzeniem w naszym mieście. Szczególne słowa uznania skierował do Pani Barbary Kościelniak, prezes Zarządu, która z miłością, uśmiechem zaangażowana jest w działalność Klubu. Bardzo dziękował wszystkim zawodnikom Klubu, za wielkie sukcesy sportowe, które odnoszą na arenie krajowej i międzynarodowej. W wydarzeniu udział wziął także zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański oraz prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Mariusz Gawlik.

Impreza ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez dzieci oraz trenerów, było dla nas zaszczytem gościć w mieście znakomitą pływaczkę Otylię Jędrzejczak.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1050

Powrót