Pałasz przekazany do Izby Regionalnej w Żarowie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie przedstawia burmistrza miasta podczas przekazywania pałasza do Izby Regionalnej w Żarowie

Pałasz przekazany do Izby Regionalnej w Żarowie

Opublikowano: 22-09-2020
W dniu 17 września Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Miasta Żarowa Leszkiem Michalakiem. W Urzędzie Miejskim w Żarowie Burmistrz Świebodzic przekazał Burmistrzowi Żarowa Leszkowi Michalakowi pałasz-szablę pruskiego oficera, która w lipcu br. została znaleziona na terenie naszego miasta przez mieszkańca Tomasza Wierzbickiego.

W spotkaniu uczestniczył także konserwator zabytków Marek Kowalski z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu oraz Bogdan Mucha specjalista ds. zbiorów muzealnych z Żarowskiej Izby Regionalnej.

W ramach bardzo dobrej współpracy burmistrzów pałasz został przekazany do Izby Regionalnej w Żarowie, w ramach zawartego porozumienia. Pałasz wróci do naszego miasta w momencie otwarcia Izby Regionalnej w Świebodzicach, która ma powstać w przyszłości w naszym mieście.

Żarowska Izba Historyczna to najbliżej zlokalizowana Izba na sąsiednim terenie. Podczas spotkania burmistrz miasta Paweł Ozga podkreślał, że Izba Historyczna w Żarowie, to piękny obiekt i właściwe miejsce do przechowania zabytku.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1135

Powrót