Dekarbonizacja 2030, podpisano „Deklarację Samorządów Subregionu Wałbrzyskiego” | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać samorządowców subregionu wałbrzyskiego, którzy trzymają złożony z pojedynczych czarnych liter na białym tle, napis Dekarbonizacja 2030. Fot. Wiktor Bąkiewicz

Dekarbonizacja 2030, podpisano „Deklarację Samorządów Subregionu Wałbrzyskiego”

Opublikowano: 01-10-2020
W poniedziałek, 28 września br. w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z udziałem samorządowców Subregionu Wałbrzyskiego, którego tematem było rosnące zagrożenie dla ludzi i środowiska wynikające z gwałtownych zmian klimatycznych wywołanych działalnością człowieka.

Obecni samorządowcy z gmin i powiatów subregionu Wałbrzyskiego, w tym burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zdecydowali się podpisać razem deklarację, w której zobowiązali się do dekarbonizacji, czyli odejścia od stosowania węgla i innych paliw kopalnych do 2030 roku. Cele programu zawarte w dokumencie to, m.in.: likwidacja pieców węglowych, rozwój odnawialnych źródeł energii, osiągnięcie zero emisyjności w transporcie publiczny przez wykorzystanie energii elektrycznej i wodoru jako źródeł energii oraz dążenie do samowystarczalności energetycznej gmin subregionu.


Samorządowcy zaapelowali razem do Rady Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej o zwiększenie wsparcia dla Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w Polsce i na Dolnym Śląsku.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 839

Powrót