Park przy ul. Jeleniogórskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Aleja w Parku przy ul. Jeleniogórskiej.

Park przy ul. Jeleniogórskiej

Opublikowano: 20-10-2020
Trwają prace na terenie Parku przy ulicy Jeleniogórskiej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.

Inwestycja rozpoczęta została pod koniec czerwca 2020 roku. W zakresie kompozycji zieleni projekt zakłada adaptację istniejących szpalerów i alei drzew, prace porządkowe i pielęgnacyjne w drzewostanie, nowe nasadzenia drzew, krzewów, traw ozdobnych i bylin oraz renowację istniejącego trawnika. Z uwagi na dawną funkcję miejsca (cmentarz) nowa koncepcja zagospodarowania uwzględnia wprowadzenie funkcji związanych z wypoczynkiem i relaksem. Do tej pory wykonane zostały roboty rozbiórkowe i przygotowawcze oraz w znacznej części ścieżki wraz z obrzeżami z kostki granitowej.  Do tej pory wykonano wycinkę samosiejek oraz drzew będących w złym stanie sanitarnym. Usunięto również te, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu przyszłych spacerowiczów. Rozpoczęto także roboty ogrodnicze polegające na pielęgnacji istniejącego drzewostanu oraz uprawie gleby pod przyszłe nasadzenia. Łącznie planuje się posadzić 5 sztuk kasztanowca pospolitego, prawie tysiąc krzewów oraz ponad 25 tysięcy sztuk traw ozdobnych, paproci, bluszczu, bylin i krzewinek. Zakończenie inwestycji jest przewidziane na 30 kwietnia 2021r.

Przypominamy, że jest to teren budowy  i do momentu zakończenia wszystkich prac wstęp jest zabroniony.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16.
Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.
Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Logotypy unijne
Autor: Wydział PK/IT

Liczba wyświetleń: 1426

Powrót