Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gmina Świebodzice na rozmytym tle

PYTANIE 2769: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 23-10-2020
Witam serdecznie Panie burmistrzu. Mam kilka pytań. 1. Dlaczego firma Pana Stańczyka wygrywa przetargi mimo że mają droższe oferty? 2. Dlaczego nikt nic nie robi z pałacem w parku który został doprowadzony przez właściciela do totalnej ruiny? Z tego co wiem są na to paragrafy dotyczące zanedbania zabytków przez właściciela. 3. Dojazd do starego dworca od ul. Aleje lipowe. Tak jak było to nim powstał salon Toyoty Pana Nowakowskiego. Można przecież zrobić to ponownie? 4. Kiedy wreszcie będzie wybudowana droga od rąda Solidarności do Cierni. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

  1. Uprzejmie proszę wskazać, w którym przetargu firma Pana Dariusza Stańczyka wygrała mając najdroższą ofertę, wg. Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, taka sytuacja nie miała miejsca.
  2. Pałac w Parku Miejskim jest własnością prywatną i widnieje w wykazie Dolnośląskiego Urzędu Ochrony Zabytków, dlatego tylko DUOZ i PINB są instytucjami władnymi nakazać właścicielowi wykonanie jakiś prac, na jego prywatnym obiekcie.
  3. Jeżeli uważa Pan dojazd do Starego Dworca za konieczny, uprzejmie  proszę o złożenie stosownego wniosku w Urzędzie Miejskim wraz z uzasadnieniem, starannie rozpatrzymy Pana argumenty i odniesiemy się do wniosku.
  4. Budowa nawierzchni na ulicy Olszańskiej to odległy temat, w pierwszej kolejności należy tą drogę uzbroić w sieci.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 300

Powrót