Ruszyły prace na Obiekcie nr 7 - Parku Osiedlowym | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Budowa Parku Osiedlowego. Teren budowy.

Ruszyły prace na Obiekcie nr 7 - Parku Osiedlowym

Opublikowano: 29-10-2020
Rozpoczęły się prace na obiekcie nr 7 – Parku Osiedlowym zlokalizowanym między ulicami Dąbrówki, a Pileckiego. Zostało wykonane tam korytowanie, które jest pierwszym elementem przygotowania gruntu pod budowę nawierzchni pod ścieżki.
Obiekt nr 7 jest kolejnym etapem z dwunastu zadań z projektu, które realizuje Gmina Świebodzice od stycznia 2018 roku w ramach projektu dofinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizuje projekt pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.
Park Osiedlowy to drugi, po Sportowym, park na Osiedlu Piastowskim skutecznie łączący w sobie dwie funkcje: wypoczynku wśród zieleni i aktywności ruchowej. Lokalizacja parku w pobliżu zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej pozwoli wykorzystać potencjał tego miejsca pod kątem zwiększenia wartości przyrodniczych miasta, jak i włączenia terenu do programu rekreacyjnego.
Projekt zakłada wykonanie ścieżek o nawierzchni mineralnej z ławkami pośród nowo posadzonych drzew i krzewów. Na poprawę mikroklimatu wpływać będą trzy ogrody deszczowe z grupą ozdobnych roślin zielnych o łącznej powierzchni 130 m2. Zaplanowano posadzenie łącznie 58 szt. drzew, 459 szt. krzewów, 744 szt. bylin i traw ozdobnych. W kompozycji przestrzennej zieleni zostanie posadzony w formie solitera (dominanty) platan klonolistny.
Dla dzieci zostanie wybudowany plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej. Na placu znajdzie miejsce m.in. zestaw zabawowy do wspinaczki, huśtawka „bocianie gniazdo” oraz pierwsza w mieście trampolina. Osoby nieco starsze będą mogły poćwiczyć na urządzeniach siłowni zewnętrznej. Teren parku będzie oświetlony i monitorowany.
Termin realizacji do 30 kwietnia 2021 r.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16.
Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.
Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Unijne

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1648

Powrót