Wideokonferencja z placówkami oświatowymi | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

Wideokonferencja z placówkami oświatowymi

Opublikowano: 05-11-2020
W dniu 4 listopada (środa) odbyło się spotkanie on-line burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi, zastępcy burmistrza miasta Tobiasza Wysoczańskiego oraz dyrektorów placówek oświatowych w związku z monitorowaniem sytuacji w szkołach i przedszkolach w czasie pandemii COVID-19. W wideokonferencji udział wzięła także przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek oraz kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica.

Wideokonferencję prowadził zastępca burmistrza miasta Świebodzice. Dyrektorzy relacjonowali pracę placówek oświatowych w naszym mieście. Czas pandemii, to czas bez wątpienia wyjątkowo trudny. Burmistrz miasta, zastępca burmistrza miasta, dyrektorzy, nauczyciele, dokładają wszelkich starań, aby nauka i opieka przebiegała na jak najlepszym poziomie.

Placówki oświatowe podczas pandemii pracują w pełnym reżimie sanitarnym, sytuacja jest stabilna, choć bardzo nieprzewidywalna. Podczas wczorajszej konferencji prezes Rady Ministrów ogłosił kolejne obostrzenia, które dotyczą nauczania w klasach I-III. Uczniowie tych klas od poniedziałku (9 listopada) będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie. Decyzja ta zaskoczyła wielu rodziców i opiekunów.

Podczas wideokonferencji głos w sprawie bieżącej sytuacji związanej ze strajkami kobiet zabrała Urszula Kruczek przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wyraziła w imieniu własnym oraz ZNP stanowczy sprzeciw wobec wyciągania konsekwencji w stosunku do osób: nauczycieli, uczniów, którzy brali udział w protestach. Przewodnicząca podkreślała, że każdy ma prawo do podejmowania decyzji i nikt nie powinien ograniczać wolności tych osób. Urszula Kruczek okazała wsparcie dyrektorom, nauczycielom i uczniom, którzy brali udział w strajkach. Władze miasta popierają stanowisko Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 790

Powrót