Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

Funkcjonowanie placówek oświatowych

Opublikowano: 10-11-2020
Na terenie Gminy Świebodzice podobnie jak w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych.

Od poniedziałku  9 listopada br. zawieszone zostały  zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.  Wprowadzone przez rząd nowe obostrzenia na razie będą obowiązywały   do 29 listopada.  Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono  zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych. Oznacza to, że uczniowie będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Ponadto od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe  mają obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią.  Informujemy, że  na mocy istniejących przepisów istnieje możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, jeżeli wystąpią przesłanki zagrażające   bezpiecznemu ich  funkcjonowaniu.  

Również nauczanie zdalne w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe  zostaje przedłużone do 29 listopada br.

Autor: Wydział ES

Liczba wyświetleń: 659

Powrót