Odbiór chodnika na ul. Wolności | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Odbiór chodnika na ul. Wolności

Odbiór chodnika na ul. Wolności

Opublikowano: 25-11-2020
Dzisiaj, 25 listopada, odbył się odbiór prac związanych z remontem nawierzchni chodnika na ul. Wolności. W odbiorze uczestniczyli: burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, wykonawca Dariusz Stańczyk, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, pracownik ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Maria Potocka oraz pracownicy wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.

Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni chodnika o długości 723 m od skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Spokojną do skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Strzegomską. Poprawiono także krawężniki, wyremontowano istniejące zjazdy i ustawiono nowe ławki. Przy okazji prowadzonego remontu chodnika przy ul. Wolności zostały wymienione na nowe dwie wiaty przystankowe. Podczas odbioru burmistrz miasta skierował podziękowania do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz do Dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszka Locha, a także do pozostałych osób zaangażowanych w remont. Ponadto burmistrz miasta podkreślał, jak ważny dla mieszkańców jest nowy chodnik, który nie był remontowany przez blisko 40 lat. Od dzisiaj zdecydowanie poprawił się wygląd estetyczny ulicy Wolności, a także zwiększyło się bezpieczeństwo  w przemieszczaniu się pieszych.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 695 980,00 zł z czego 500 000,00 zostało dofinansowane z dotacji celowej Województwa Dolnośląskiego.

Film Miejskiej Telewizji internetowej z wydarzenia.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1224

Powrót