Weekend Cudów | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Szlachetna paczka. Na zdjęciu od lewej dyrektor MDK Katarzyna Woźniak, Justyna Gąsior, burmistrz miasta Paweł Ozga oraz czwórka wolontariuszy.

Weekend Cudów

Opublikowano: 11-12-2020
W dniu 11 grudnia (piątek) w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie rozpoczynające Weekend Cudów, pięknej i znanej akcji pn. Szlachetna Paczka, która jest jednym z najbardziej i najlepiej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.
Uczestniczył w nim burmistrz miasta Paweł Ozga, wolontariusze, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, pracownicy wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej.
Dzięki zaangażowaniu cudownych świebodzickich wolontariuszy na twarzach kilkudziesięciu rodzin z terenu gminy Świebodzice i Dobromierza zagości uśmiech.
W tę piękną akcję włączył się także zespół pracowników Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, którego działania koordynował zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański przy wsparciu burmistrza miasta Pawła Ozgi.
Pracownicy przekazali prywatne środki finansowe na ten cel, za co zakupione zostały niezbędne rzeczy. Ponadto jedna z pracownic przekazała 12 kołder oraz piękny komplet pościeli. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dołożyć symboliczną cegiełkę do tej akcji i chętnie zostaliśmy przyjęci do grona darczyńców. Akcję wspierała także dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak.
Podczas kameralnego spotkania burmistrz miasta Paweł Ozga okazał wdzięczność wolontariuszom za ich zaangażowanie, empatię, wielkie serca. W zamian otrzymał podziękowanie w formie dyplomu za wsparcie akcji.
Dzisiaj rozpoczyna się Weekend Cudów i wolontariusze będą rozwozili paczki przygotowane przez darczyńców do wszystkich odwiedzonych i zweryfikowanych wcześniej rodzin. Pomoc głównie trafi do seniorów a także do kobiet, które samotnie wychowują dzieci.
Serdecznie gratulujemy wolontariuszom zaangażowanym w akcję, już teraz deklarujemy wsparcie w kolejnych edycjach Szlachetnej Paczki.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 953

Powrót