Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej"

Ogromny awans Gminy Świebodzice w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Opublikowano: 17-12-2020
Opublikowano wyniki XVI edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020. Świebodzice w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uplasowały się na bardzo wysokiej 46 pozycji z 874 ankietowanych.

Obecne miejsce to duży awans w porównaniu z latami poprzednimi, kiedy zajmowaliśmy m.in. 344 i 542 lokatę wśród opiniowanych. 

 

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” od 16 lat jest jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w kraju. Redakcja ocenia osiągnięcia władz lokalnych i na tej podstawie tworzy zestawienie samorządów, które prężnie i harmonijnie się rozwijają. 

Weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej w kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Oceny dokonuje niezależna kapituła złożona z przedstawicieli organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych i przedstawicieli redakcji „Rzeczpospolitej” pod przewodnictwem byłego premiera RP prof. Jerzego Buzka.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 751

Powrót