Świebodzice ze sprzętem ratującym życie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

Świebodzice ze sprzętem ratującym życie

Opublikowano: 21-12-2020
W II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Gmina Świebodzice zgłosiła zapotrzebowanie na ratujące życie defibrylatory AED. Dzięki przekazanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi, odbyło się szkolenie z obsługi urządzenia, a sprzęt został zamontowany w 4 punktach na terenie gminy.

Gmina Świebodzice zgłosiła projekt pn. „WzMOCnij Pierwszą Pomoc w Gminie Świebodzice” w ramach II edycji programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, wnioskując o grant na zakup 4 defibrylatorów oraz przeprowadzenie szkolenia z ich obsługi.
Projekt został wybrany jako jeden z ponad 100 zwycięskich inicjatyw z całej Polski i otrzymał grant w wysokości 20 tysięcy złotych.
W połowie grudnia projekt został zrealizowany - odbyło się szkolenie z obsługi urządzeń dla osób z instytucji gdzie trafił sprzęt. Następnie skrzynki, w których umieszczono mające ratować życie defibrylatory AED, zamontowano w czterech wyznaczonych wcześniej miejscach w mieście: w Ratuszu Miejskim, siedzibie Straży Miejskiej, w budynku Wodnego Centrum Rekreacji oraz w Miejskim Ośrodku Zdrowia.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Świebodzice PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice. Celem projektu jest zapewnienie niezawodnego wyprowadzenia mocy
z Elektrowni Turów po rozbudowie jej o nowy blok o mocy 480 MW oraz poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, a szczególnie największego odbiorcy na tym obszarze – Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM).
Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

logo psee

Autor: Wydział PK / RS

Liczba wyświetleń: 782

Powrót