Skoda dla Amelki | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

herb na rozmytym tle

Skoda dla Amelki

Opublikowano: 08-01-2021
Przez dwa dni na świebodzickim Rynku można oglądać Skodę Favorit, którą strzegomski taksówkarz Łukasz Kondak postanowił odrestaurować i wystawić na licytację charytatywną dla 17 – miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia. Dziewczynka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genetyczna kosztuje 9,5 miliona złotych. W akcje zaangażowało się wiele osób o dobrych sercach nie tylko z branży motoryzacyjnej. Trzydziestoletnia Skoda Favorit w miesiąc zyskała nowy wygląd i stylizację, upodabniając się do sportowej Skody V.
Auto przeszło kapitalny remont obejmujący silnik, skrzynię biegów, cały układ napędowy i zawieszenie. Wszystkie części zostały oczyszczone, naprawione, a niektóre zastąpione nowymi. Nadwozie również zostało rozebrane do gołej blachy w celu wykonania prac blacharskich i lakierniczych. – powiedział Łukasz Kondak, organizator projektu.
Przy okazji prezentacji Skody można wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki na rzecz Amelki. Akcję wsparł również Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice.
Od 18 stycznia na stronie http://skodadlaamelki.pl/ ruszy wielka licytacja auta, z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.
Jest to kolejna po #sweterchallenge wspaniała akcja, w której świebodziczanie mogą wspomóc leczenie chorej Amelki.
Warto pomagać. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że mała Nadia, dla której Świebodzice zatańczyły Zumbę, jako czwarte dziecko w Polsce została poddana terapii Car-T, nazywanej terapią ostatniej szansy.
Miło nam poinformować, że zespół Urzędu Miejskiego w obydwu akcjach brał aktywny udział.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1527

Powrót