Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Strzykawka i wirus.

Ruszyły zapisy na szczepienia

Opublikowano: 15-01-2021
W piątek, 15 stycznia, ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19. W pierwszej kolejności szczepione będą osoby z tzw. Grupy 1, czyli seniorzy powyżej 80 roku życia, a od 25 stycznia również osoby, które ukończyły 70 lat.

 

Punkty szczepień w naszym mieście uruchomiono również w przychodniach:

  • SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach dla wygody mieszkańców uruchomił specjalny numer telefonu tylko i wyłącznie do celów szczepienia: 699 713 210. Dyrekcja i personel placówki apelują o niekorzystanie z tego numeru w żadnych innych sprawach.
  • SALMED Przychodnia Specjalistyczna, ul. Królowej Elżbiety 84, tel. 74-664-97-69;
  • MIKULICZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3-7, tel. 74-641-92-92.

Rejestracji można dokonać osobiście lub przez członka rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia zależnie od miejsc w wybranej placówce. Na podany numer otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Przypominamy, że od dzisiaj zapisu na szczepienia może dokonać, każda zainteresowana osoba bez względu na wiek.  

 

Wszystkie osoby zainteresowane szczepieniami mogą skorzystać również z całodobowej, ogólnopolskiej infolinii pod numerem tel.: 989 (dla osób dzwoniących zza granicy lub niekorzystających z numerów specjalnych 22 62 62 989). Kolejnym sposobem na umówienie siebie lub swoich bliskich na szczepienie  jest rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo będziemy chcieli skorzystać z innego punktu niż proponowany – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystamy z dostępnej wyszukiwarki i wskażemy dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Do skorzystania z tej opcji wymagane jest posiadanie  PROFILU ZAUFANEGO.

Autor: Wydział PK/SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia

Liczba wyświetleń: 4818

Powrót