Egzamin zawodowy w sesji zimowej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczeń zdający egzamin zawodowy w sesji zimowej w Zespole Szkół w Świebodzicach.

Egzamin zawodowy w sesji zimowej

Opublikowano: 25-01-2021
W Zespole Szkół w Świebodzicach odbył się egzamin zawodowy w sesji zimowej dla dwóch zawodów, w których kształci szkoła:
  • Ślusarz
  • Operator obrabiarek skrawających 
W związku z epidemią egzaminy odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Do egzaminu przystąpiło 7 uczniów (2 ślusarzy, 5 operatorów obrabiarek skrawających). Egzamin zawodowy jest formą oceny poziomu opanowania przez zdającego wiadomości i umiejętności, w celu otrzymania świadectwa potwierdzającego kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie. Egzamin składał się z dwóch części, pisemnej która trwała 60 minut i części praktycznej, która trwała 120 minut. Pierwsza część egzaminu odbyła się w szkole i była w formie testu. Natomiast druga część polegała na praktycznym wykonaniu zadania i odbyła się w PWPO-T Promont Spółka z o.o. w Świebodzicach. Jest to jedna z firm, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy. W ramach tego porozumienia nasi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk zawodowych u pracodawcy. Wielu uczniów po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia dostaje propozycję pracy w miejscu odbywania praktyk.
Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec marca. Mamy nadzieję, że dla wszystkich egzamin będzie zdany, co pozwoli na kontynuację nauki w Branżowej Szkole II stopnia i uzyskanie dyplomu Technika. Zespół Szkół w Świebodzicach od września 2021 roku uruchamia Branżową Szkołę II stopnia w systemie zaocznym dla absolwentów szkoły zawodowej i branżowej.                                                         
 
 
Autor: Zespół Szkół w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 699

Powrót