Spotkanie w sprawie remontu ul. Aleje Lipowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Aleje Lipowe

Spotkanie w sprawie remontu ul. Aleje Lipowe

Opublikowano: 26-01-2021
W dniu 25 stycznia (poniedziałek) odbyło się spotkanie z wykonawcami inwestycji związanej z remontem na ulicy Aleje Lipowe. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Wykonawcy oraz pracownik wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.

Przetarg na wykonanie przedmiotowego zadania w listopadzie 2020 roku wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Obie firmy to doświadczeni wykonawcy, którzy zrealizowali wiele podobnych inwestycji drogowych. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni, wyremontowane zostaną również zjazdy oraz wymienione zostanie oświetlenie na całej ulicy. Wykonawca deklaruje rozpoczęcie prac w marcu, prace trwały będą przez około pół roku. Ulica zamykana będzie dla ruchu samochodowego odcinkowo, natomiast dla ruchu pieszych dostępny będzie chodnik od strony Parku Miejskiego. Mieszkańców prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość na czas remontu jednej z najpiękniejszych ulic naszego miasta.

Ostateczny termin wykonania zadania przez wykonawcę upływa ostatniego dnia października. Na przedmiotowe zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% wydatków kwalifikowanych, koszt całego zadania wyniesie ponad milion trzysta tysięcy złotych, a prawie osiemset tysięcy złotych zostanie Gminie przekazane z Funduszu.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1992

Powrót