Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Narodowy Spis Powszechny Ludności

Opublikowano: 08-03-2021
Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spisem objęci są: mieszkańcy Polski - zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,  stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy, tak stanowi  ustawa spisowa. Główny Urząd Statystyczny zachęca, aby wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Jeżeli mieszkaniec nie może tego zrobić we własnym  zakresie powinien udać się do Urzędu Miejskiego w  Świebodzicach, ul Rynek 1, Żeromskiego 27. Na czas trwania spisu Urząd Miejski przygotował specjalne miejsca, gdzie mieszkaniec może dokonać samospisu. Jeśli dana osoba nie może dokonać samospisu poprzez formularz internetowy zostanie spisana jedną z dwóch innych metod: wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym i wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym. Wywiad telefoniczny wspierany komputerowo jest realizowany przez rachmistrza spisowego. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Nie należy  obawiać się o swoje dane. Są bezpieczne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie spis.gov.pl.

ulotka 1

ulotka 2

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 827

Powrót