Zespół Szkół w Świebodzicach to nowoczesna szkoła | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zespół Szkól w Świebodzicach to nowoczesna szkoła

Zespół Szkół w Świebodzicach to nowoczesna szkoła

Opublikowano: 10-03-2021
W dniu 9 marca w Zespole Szkół w Świebodzicach odbyło się spotkanie zespołu ds. promocji szkoły. Uczestniczyli w nim: zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, dyrektor placówki oświatowej Magdalena Pawiłojć, kadra pedagogiczna: Joanna Dunicz, Aneta Kąsiel oraz kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica.

Zespół omówił  m.in. strategiczne działania, jakie placówka planuje zrealizować promując szkołę. Przy rekrutacji do placówki oświatowej, która rozpoczyna się w dniu 17 maja 2021 r. priorytetem jest indywidualne oraz przyjazne podejście do ucznia, doradztwo w komfortowych warunkach.
Jak podkreślał zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański ważne jest, aby kandydat mógł zobaczyć szkołę od środka, która przeszła dużą metamorfozę, jej wnętrza są jasne, nowoczesne, wyposażone w nowy sprzęt. To jeden z ważnych atutów szkoły, który ma zachęcić ucznia, bo jakże ważne jest, aby czuł się w murach szkoły komfortowo. Wychodząc naprzeciw młodzieży ustalono, że każdy uczeń będzie mógł umówić się na indywidualną rozmowę, w której będą uczestniczyć dyrektor oraz kadra pedagogiczna.
Pani Magdalena Pawiłojć zwróciła uwagę, że bardzo ważnym atutem wyróżniającym szkołę jest zapewnienie uczniom praktyk zarówno na poziomie Szkoły Branżowej jak i Technikum, co będzie mocno promowane. Praktyki będą odbywały się u lokalnych przedsiębiorców, m.in. w firmie Promont, Masterform, TransMetal, Hotel Księżyc, Feniks, Tonsor Creative.
Podczas spotkania Pani Aneta Kąsiel zaprezentowała m.in. nowoczesną platformę mapakarier.org, dedykowaną dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Platforma, z której korzysta szkoła ma na celu ukierunkowanie uczniów co do wyboru ścieżki edukacyjnej, biorąc pod uwagę preferencje ucznia. Zapraszamy do eksploracji strony, szczególnie zakładki Blog oraz artykułu autorstwa Jadwigi Stach pn. „Skąd czerpać  wiedzę o zawodach”, czyli najciekawsze kanały na you tube i podcasty. Omówiono także właściwości platformy Ted, https://bit.ly/3btMzo2 z inspirującymi  przemówieniami ludzi z całego świata, którzy zaciekawiają i skłaniają młodzież do refleksji i dyskusji na temat przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły https://zsswiebodzice.edupage.org/ oraz profilu facebook https://pl-pl.facebook.com/ZespolSzkolSwiebodzice.

Poniżej przedstawiamy możliwości kształcenia oferowane uczniom:

Szkoła Branżowa I Stopnia (3 lata)

Szkoła Branżowa I stopnia szkoli w zakresie usług oraz produkcji.
Zawody z obszaru usług:

piekarz, kucharz, fryzjer, pracownik obsługi hotelowej.
Zawody z obszaru produkcyjnego:
operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, stolarz, elektryk.


Szkoła Branżowa II stopnia (2 lata)
Jest to kontynuacja nauki po Szkole Branżowej I Stopnia i umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego technicznego.

Technikum (5 lat)
Kierunek - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
Tworzy reklamy, projektuje foldery i ulotki, opracowuje projekty graficzne, przygotowuje materiały do druku oraz obsługuje sprzęt drukarski.

Kierunek - Technik Informatyk
Tworzy bazy danych, strony internetowe, projektuje sieci komputerowe i administruje sieciami, Innowacje - gry komputerowe, E-sport.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1711

Powrót