W kwietniu ruszają prace remontowe na ul. Aleje Lipowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

spotkanie robocze

W kwietniu ruszają prace remontowe na ul. Aleje Lipowe

Opublikowano: 17-03-2021
Z początkiem kwietnia, po Świętach Wielkanocnych planowane jest rozpoczęcie prac związanych z remontem ulicy Aleje Lipowe. Na spotkaniu roboczym, które odbyło się 17 marca w Ratuszu, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański wraz z pracownikami wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej omawiali z Wykonawcami działania, jakie będą podejmowane w pierwszej kolejności.
Remont będzie wykonywało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg w listopadzie 2020 roku.
Obecnie zostały złożone projekty organizacji ruchu do Urzędu Marszałkowskiego celem ich zatwierdzenia. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni, wyremontowane zostaną również zjazdy oraz wymienione zostanie oświetlenie na całej ulicy.
Zostaniecie Państwo poinformowani o zmianach w organizacji ruchu związanych z remontem za pośrednictwem strony internetowej, mediów społecznościowych i ogłoszeń. Natomiast Mieszkańcy ul. Aleje Lipowe otrzymają dokładne informacje na piśmie. Ulica dla ruchu samochodowego będzie zamykana etapowo, a dla pieszych dostępny będzie chodnik od strony Parku Miejskiego.
Zastępca Burmistrza Miasta zwrócił uwagę Wykonawcy, aby dołożyć wszelkich starań realizując inwestycję tzn. szybko, sprawnie i bezproblemowo z korzyścią dla naszych  mieszkańców.
Już za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanej, jednej z najpiękniejszej ulic naszego miasta.
Całkowity koszt inwestycji to 1 323 625,77 zł. Z budżetu Gminy Świebodzice zostanie sfinansowane  529 450,31 zł, natomiast dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 794 175,46 zł.
Zadanie pn. „Remont drogi gminnej ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach wraz z remontem oświetlenia i doświetleniem przejść dla pieszych” jest dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2432

Powrót