850 paczek świątecznych trafi do mieszkańców Świebodzic | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

850 paczek świątecznych trafi do mieszkańców Świebodzic

Opublikowano: 19-03-2021
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzięki staraniom Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi oraz Ośrodka Pomocy Społecznej została zorganizowana kolejna akcja pomocowa, polegająca na przygotowaniu 650 paczek z produktami żywnościowymi dla mieszkańców Świebodzic i jest ona największą przedświąteczną akcją w ostatnich latach.
W trosce o dobro i zdrowie Świebodziczan oraz mając na celu sprawny przebieg akcji zaangażowani są w nią żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od dnia 18 marca  pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w magazynie przy ul. Wojska Polskiego 14 wydają żywność, na miejscu akcji w dniu 19 marca  byli obecni: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa.
Jest to realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Do Świebodzic żywność trafiła z Banku Żywności we Wrocławiu oraz Caritasu Diecezji Świdnickiej i będzie dystrybuowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Akcję wsparli także lokalni przedsiębiorcy Mirosław Olendzki oraz Państwo Grajewscy za co serdecznie dziękujemy.
Osobom niepełnosprawnym oraz tym,  które nie są w stanie dotrzeć do punktu wydawania paczek znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego (np. z powodu przebywania na kwarantannie),  żywność na bieżąco dostarczają współpracujący z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach żołnierze w asyście Straży Miejskiej. Akcja wydawania żywności potrwa do 25 marca 2021 r.
Pomoc kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiednich produktów żywnościowych, z tego powodu paczki będą trafiać do ograniczonej  liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, określonej przesłankami ustawy o pomocy społecznej. Do otrzymania żywności mają prawo osoby, które otrzymały skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jedna osoba otrzyma około 20 kg produktów żywnościowych, w przygotowanym zestawie znajduje się szeroka gama artykułów.
Ponadto w dniu 1 kwietnia 2021 r. Ośrodek Pomocy Społecznej dodatkowo dla dwustu najbardziej potrzebujących rodzin przekaże mięsne produkty żywnościowe.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1376

Powrót