Szkoły zaopatrzone w Różowe Skrzyneczki | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Pełnomocniczka ds. Kobiet Justyna Gąsior i Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański

Szkoły zaopatrzone w Różowe Skrzyneczki

Opublikowano: 23-03-2021
Dzięki zaangażowaniu Pełnomocniczki ds. Kobiet Justyny Gąsior do wszystkich szkół podstawowych, a także do Zespołu Szkół w Świebodzicach i Liceum Ogólnokształcącego zostały przekazane różowe skrzyneczki na darmowe środki higieniczne przeznaczone dla uczennic.

Pani Justyna Gąsior w dniu 19 marca podzieliła się w Ratuszu  z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim tą dobrą informacją. Główną ideą akcji jest  uświadamianie i edukowanie dziewczynek na temat pełnego dostępu do środków higieny. Ze środków umieszczonych w różowej skrzyneczce można skorzystać zupełnie za darmo lub wspomóc, dokładając środki higieny osobistej. Liczba skrzyneczek w mieście sukcesywnie zwiększa się, dwie pierwsze zostały zamontowane ze wspólnej inicjatywy dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyny Wożniak i Pani Justyny Gąsior w MDK oraz OSiR Świebodzice Spółka z o.o. 

Projekt w każdej placówce  realizowany jest przy wsparciu Kulczyk Fundation przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet. Pani Pełnomocnik planuje jeszcze zaopatrzenie w różowe skrzyneczki Ośrodka Pomocy Społecznej oraz jednej ze świebodzickich szkół językowych. Gratulujemy pięknej inicjatywy.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 734

Powrót