Rozpoczęcie remontu ul. Aleje Lipowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Rozpoczęcie remontu ul. Aleje Lipowe

Opublikowano: 31-03-2021
Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od dnia 6 kwietnia br. rozpoczęte zostaną prace remontowe drogi gminnej ulicy Aleje Lipowe. Na spotkaniu roboczym, które odbyło się 30 marca w Ratuszu, Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański wraz z pracownikami wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej omówili z Wykonawcami organizację robót pierwszego etapu.

Według ustaleń prace prowadzone będą od strony ulicy Kolejowej, w pierwszym etapie obejmą odcinek od ul. Kolejowej do ulicy Krótkiej, na tym odcinku zostanie zdjęty asfalt. Natomiast na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Żwirki i Wigury będzie odbywać się korytowanie. Odcinek od ul. Krótkiej do ul. Żwirki i Wigury będzie przejezdny po zdjęciu warstw bitumicznych. Podczas remontu chodnik dla pieszych będzie dostępny od strony Parku Miejskiego.
Czas trwania robót na tym odcinku wykonawca szacuje na 4 do 8 tygodni. Dostęp do targowiska zostanie ograniczony poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania pierwszego wejścia od strony ul. Kolejowej, pozostałe wejścia będą dostępne.
O zmianach w organizacji ruchu związanych z remontem zostaniecie Państwo poinformowani za pośrednictwem strony miejskiej www.swiebodzice.pl, profilu facebook Miasto Świebodzice.

Przystanki komunikacji miejskiej przy Al. Lipowych zostaną tymczasowo wyłączone. Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej będą przejeżdżać przez ul. Wolności, a dodatkowo na wysokości Miejskiego Domu Kultury zostanie ustawiony przystanek tymczasowy. Autobus  linii "0" będzie obecnie przejeżdżał przez ul. Świdnicką (przystanek przy Poczcie). Dodatkowo informacje o zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej umieszczone zostaną na przystankach, wyświetlaczach w autobusach oraz na stronie ZGK Świebodzice Sp. z o.o.

Jak informuje Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, już za kilka miesięcy świebodziczanie będą mogli korzystać z pięknie wyremontowanej ulicy oraz chodnika, co poprawi też jakość i komfort życia mieszkańców ulicy Aleje Lipowe.

Zadanie pn. „Remont drogi gminnej ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach wraz z remontem oświetlenia i doświetleniem przejść dla pieszych” jest dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2679

Powrót