Park Sportowy to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Park Sportowy

Park Sportowy to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji

Opublikowano: 31-03-2021
Park Sportowy na Osiedlu Piastowskim ma ponad 2 ha powierzchni, natomiast w projekcie zagospodarowania teren został podzielony na strefy funkcjonalne oraz aktywności ruchowej.

Po zimowej przerwie wykonawca wznowił prace, które rozpoczął od budowy niecki wodnego placu zabaw, obecnie trwa zbrojenie płyty dennej niecki. W trakcie realizacji jest jeszcze teren boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem.

Dotychczas prace budowlane zostały wykonane już w znacznej mierze. Alejki o nawierzchni mineralnej, ścieżki z kostki betonowej, tor dla rolkarzy, boisko wielofunkcyjne (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki) z centralnie położonym kortem do tenisa ziemnego oraz adaptacja istniejącego placu do Street Workout. Park oświetla 27 nowoczesnych słupów oświetleniowych typu LED.

Na obiekcie nasadzono drzewa i krzewy o charakterze parkowym: 200 drzew, ponad 1300 krzewów i prawie 1300 sztuk bylin, traw ozdobnych, roślin bagiennych. Projekt zakłada wprowadzenie tematycznie kolekcji roślin, pełniących funkcję stref edukacyjnych. Będzie strefa: roślin bagiennych,  roślin polecanych do ogrodów deszczowych,  traw ozdobnych. Wspomniane ogrody deszczowe stanowią element krajobrazu parku, gdzie wody deszczowe będą wykorzystywane przez roślinność, wpływając na poprawę mikroklimatu. Natomiast na powierzchni 220 m2 powstanie łąka kwietna.

Już niedługo mieszkańcy będą w pełni cieszyć się atrakcjami Parku Sportowego, którego budowa  ma zakończyć się do 30 kwietnia 2021 r.


Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16.
Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.
Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Unijne

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 3591

Powrót