Trwa remont ulicy Aleje Lipowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Trwa remont ulicy Aleje Lipowe

Trwa remont ulicy Aleje Lipowe

Opublikowano: 20-04-2021
Trwa pierwszy etap remontu ulicy Aleje Lipowe, który obejmuje odcinek od ul. Kolejowej do ul. Krótkiej. Do tej pory zostały zakończone prace rozbiórkowe: zdjęte płyty chodnikowe od strony targowiska miejskiego, a także asfalt z jezdni.

Układane są krawężniki, wkopywane fundamenty pod nowe latarnie oraz instalowane nowe okablowanie. Na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Żwirki i Wigury zostało wykonane korytowanie, a obecnie odbywa się układnie warstw konstrukcyjnych jezdni. Natomiast odcinek od ul. Żwirki i Wigury do ul. Krótkiej mimo zdjęcia warstwy bitumicznej  jest przejezdny.

Podczas remontu chodnik dla pieszych będzie dostępny od strony Parku Miejskiego. Dostęp do targowiska jest ograniczony, poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania pierwszego wejścia od strony ul. Kolejowej, pozostałe wejścia będą dostępne.

Na tym odcinku czas trwania robót wykonawca przewiduje do 8 tygodni.

Zadanie pn. „Remont drogi gminnej ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach wraz z remontem oświetlenia i doświetleniem przejść dla pieszych” jest dofinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
 
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 844

Powrót