Rekrutacja do Zespołu Szkół w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

logo Zespołu Szkół

Rekrutacja do Zespołu Szkół w Świebodzicach

Opublikowano: 21-04-2021
W tym roku składanie wniosków do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 17 maja. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Świebodzice serdecznie zaprasza na indywidualne spotkania, podczas których przedstawiona zostanie oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022, baza szkoły, a także udzielone zostaną odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Na terenie Świebodzic rozwieszono, także banery promujące szkołę, zaprojektowane przez uczniów Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, pod czujnym okiem pana Mariusza Adasika, nauczyciela przedmiotu zawodowego.
Zapraszamy również na stronę https://zsswiebodzice.edupage.org/, gdzie znajdują się wszystkie informacje, dotyczące kształcenia w placówce.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie kandydatów oraz ze względu na obowiązujący reżim sanitarny osoby zainteresowane prosimy o umawianie się na dogodny termin spotkania pod nr telefonu: 531 213 896 oraz 74 666 99 09.

Placówka oświatowa  oferuje naukę w Szkole Branżowej I i II stopnia oraz Technikum. Zespół Szkół w Świebodzicach stawia przed sobą jeden z bardzo ważnych celów, jakim jest zdobycie dobrego zawodu przez uczniów. Szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ósmoklasistów oraz lokalnego rynku pracy, współpracuje z najlepszymi przedsiębiorcami z regionu. Dzięki praktyce realizowanej wyłącznie u przedsiębiorców, uczniowie z łatwością odnajdują się na rynku pracy i znajdują dobre zatrudnienie po ukończeniu szkoły.

Zespół Szkół w Świebodzicach gwarantuje: praktyki zawodowe u pracodawcy, przygotowanie do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje, przygotowanie do egzaminu maturalnego, połączenie nauki teoretycznej z praktyką, nowoczesne metody nauczania, przestronne sale lekcyjne, nowoczesną bazę dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zajęcia rozwijające zainteresowania.

Możliwości kształcenia oferowane uczniom:

Szkoła Branżowa I Stopnia (3 lata).
Szkoła Branżowa I stopnia szkoli w zakresie usług oraz produkcji.
Zawody z obszaru usług: piekarz, kucharz, fryzjer, pracownik obsługi hotelowej
Zawody z obszaru produkcyjnego:
operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, stolarz, elektryk.

Szkoła Branżowa II stopnia (2 lata)
Jest to kontynuacja nauki po Szkole Branżowej I Stopnia. Potrzebna jest do uzyskania wykształcenia średniego technicznego.
 
Technikum (5 lat)
Kierunek - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
(tworzy reklamy, projektuje foldery i ulotki, opracowuje projekty graficzne, przygotowuje materiały do druku oraz obsługuje sprzęt drukarski).
Kierunek - Technik Informatyk
Tworzy bazy danych, strony internetowe, projektuje sieci komputerowe i administruje sieciami, Innowacje - gry komputerowe, E-sport.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1669

Powrót