Nowoczesna pracownia w Zespole Szkół | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Nowoczesna pracownia w Zespole Szkół

Nowoczesna pracownia w Zespole Szkół

Opublikowano: 28-04-2021
Zespół Szkół w Świebodzicach, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Świebodzice prowadzi kształcenie praktyczne w zawodzie, zapewniając pomieszczenia dydaktyczne wraz z wyposażeniem odpowiadającym technologii i technice stosowanej w zawodzie.

W Zespole Szkół powstała nowoczesna pracownia cyfrowych procesów poligraficznych i lokalnych sieci komputerowych, która usytuowana jest na parterze placówki. W odbiorze sali w dniu 28 kwietnia uczestniczyli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Dyrektor Szkoły Magdalena Pawiłojć oraz kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica. W pracowni przygotowano 16 stanowisk dla uczniów oraz miejsce dla nauczyciela. Sala została doskonale wyposażona w odpowiedni sprzęt do realizacji kształcenia według podstawowy programowej, m.in. w: stanowiska komputerowe, tablety graficzne, skanery poligraficzne, aparaty fotograficzne, przyrządy kontrolno-pomiarowe, ploter tnący ze stojakiem i oprogramowaniem, stół introligatorski, stół monterski z matami i opaskami antystatycznymi, zestawy narzędzi monterskich, drukarkę laserową, atramentową oraz igłową, a także inne pomoce dydaktyczne do nauki praktycznej.

Utworzenie nowej sali oraz wyposażenie ją w profesjonalny sprzęt umożliwi osiągnięcie wszystkich efektów kształcenia, określonych w podstawie programowej, pozwoli na przygotowanie absolwentów do zdania egzaminów kwalifikacyjnych i wykonania zadań zawodowych oraz znacznie podniesie komfort nauczania młodych osób.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1385

Powrót