Mistrzostwo Polski w duathlonie dla Świebodzic! Kacper Stępniak ze złotym medalem w Rumi. | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu zawodnik Kacper Stępniak mijający linie mety.

Mistrzostwo Polski w duathlonie dla Świebodzic! Kacper Stępniak ze złotym medalem w Rumi.

Opublikowano: 10-05-2021
W imieniu grupy GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice przekazujemy informację o sukcesie świebodziczanina Kacpra Stęniaka, któremu serdecznie gratulujemy. Lotto Duathlon Energy w Rumi po raz kolejny był gospodarzem Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim.

Zawodnicy do pokonania mieli najpierw 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów trasy kolarskiej i na koniec 2,5 kilometra biegu.

Po pierwszym odcinku biegowym na trasę rowerową wyjechała grupa zawodników, w której byli między innymi Igor Siódmiak, Piotr Ławicki, Krzysztof Hadas i reprezentant GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice - Kacper Stępniak. Już na półmetku rywalizacji rowerowej w czołówce pozostało tylko trzech zawodników Maciej Bruździak, Paweł Najmowicz i Kacper Stępniak. Do strefy zmian T2 wspomniana trójka zawodników dojechała z 43 sekundową przewagą i w zasadzie było pewne, że to właśnie oni rozstrzygną między sobą sprawę medali. Po pierwszej pętli odpadł Paweł Najmowicz, a na drugim okrążeniu świetnym finiszem popisał się reprezentant klubu ze Świebodzic - Kacper Stępniak, który ostatecznie wyprzedził Macieja Bruździaka o 5 sekund i został nowym mistrzem Polski elity.

Wyjątkowa akcja, szczytny cel Drużyna GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice nie po raz pierwszy angażuje się w wyjątkowe akcje charytatywne. Rok temu wspólnie z fundacją Fizjotriterapia. Follow Your Dreams podczas jazdy z Wrocławia do Kołobrzegu zebrali ponad 11 tysięcy złotych na remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu im Jana Pawła II. Tym razem zawodnicy stawiają sobie wyższy cel i zamiast 440 kilometrów w ciągu jednego dnia, chcą pokonać aż 600 km! Start nastąpi 26 maja ze Świebodzic około godziny 18:00 i jadąc cały wieczór, całą noc, cały poranek - chcą dotrzeć na Hel w późnych godzinach popołudniowych 27 maja. Oczywiście na rowerach! Tym razem klub ze Świebodzic chce nagłośnić prowadzoną przez siebie zbiórkę na rzecz fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams. Organizacja zajmuje się przygotowywaniem imprez sportowych dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców lub opiekunów (biegi, triathlony). By ułatwić logistykę organizatorów podczas zawodów - potrzebny jest zakup busa, który pomoże w transporcie wózków biegowych, przyczepek rowerowych i pontonów na triathlon. W tym celu prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl z którą można zapoznać się tutaj: https://zrzutka.pl/4az4vp.

Autor: GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 547

Powrót