Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Ratusz Miejski  ujęcie od dołu

Prokuratura umorzyła kolejne doniesienie

Opublikowano: 14-05-2021
Tym razem sprawa dotyczyła przede wszystkim prywatnego życia Burmistrza. Sam fakt, prowadzenia postępowania wyjaśniającego w tej sprawie świadczy o tym, że postronne osoby są wikłane w konflikt radnych opozycyjnych z Burmistrzem Miasta.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy na skutek składanych zawiadomień i doniesień musi coraz częściej badać sprawy dotyczące prywatnego życia osób, które nie są w żaden sposób związane z Urzędem Miejskim w Świebodzicach. Nie pełnią funkcji publicznych ani nie pozostają w stosunku pracy. Zjawisko to jest oburzające i krzywdzące dla wszystkich, którzy na skutek działań osób, które boją się podpisać własnym nazwiskiem, oskarżają innych o powiązania z Burmistrzem Miasta oraz insynuują ich działanie dla osiągnięcia korzyści majątkowych, bądź działanie na szkodę gminy. Umarzając postępowanie, Prokuratura Rejonowa w Świdnicy ostatecznie potwierdza, że w toku postępowania zarzuty osoby zawiadamiającej nie są poparte żadnymi dowodami, ani nie znajdują potwierdzenia w ustalonych faktach.

Włączanie życia osobistego i spraw prywatnych postronnych osób w działania skierowane przeciwko Burmistrzowi Miasta Pawłowi Ozdze jest gorszące. Nie ma i nigdy nie będzie na nie przyzwolenia. Należy mieć nadzieję, że po umorzeniu postępowania prowadzonego  przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy, osoby odpowiedzialne za składanie doniesień, opamiętają się i przestaną działać na szkodę innych mieszkańców.  

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1106

Powrót