SprzatnijMy Park Książański – II edycja | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

SprzatnijMy Park Książański – II edycja

Opublikowano: 19-05-2021
Dzisiaj przed Bramą Lwów odbyło się spotkanie z mediami, dotyczące II edycji akcji społecznej SprzątnijMy Park Książański, która ma celu zgromadzenie jak największej liczby chętnych do pomocy w oczyszczeniu lasu, polan i potoków, ze wszystkich możliwych odpadów i dzikich wysypisk, które zalegają na terenie parku (część centralna i lubiechowska), w okolicach Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy.
Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a patronat nad nią objęli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W wydarzeniu biorą udział i wspierają je różne instytucje m.in.: OSiR Świebodzice Sp. z o.o., ZGK Świebodzice Sp. z o.o., Lasy Państwowe, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Straż Pożarna, GOPR, Zamek Książ, Stado Ogierów Książ, Wody Polskie, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych i inni.
W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrzae Tobiasz Wysoczański, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Paweł Siodłak Prezes Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych oraz przedstawiciel firmy Mando.
Na zaproszenie stowarzyszenia Czysty Wałbrzych wzięliśmy udział w pierwszej edycji akcji SprzątnijMy Park Książański w zeszłym roku i oczywiście zgodnie z zapowiedzią włączamy się w jej drugą edycję.
Ksiażański Park Krajobrazowy otaczający Świebodzice to jedno z ulubionych miejsc spacerowych Mieszkańców, dlatego nie wyobrażam sobie, że naszego miasta mogłoby zabraknąć podczas tej akcji. Wszystkim nam zależy na czystym i estetycznym otoczeniu. Wiemy również, jak ważna jest edukacja proekologiczna. Akcje takie jak SprzątnijMy Park Ksiażański daje nam wszystkim możliwość bezpośredniego zadbania o naszą okolicę. – powiedział Burmistrz Miasta Paweł Ozga.

Akcja SprzatnijMy Park Książański odbędzie się 22 maja. Spotykamy się o godzinie 14.00 na parkingu naprzeciw Stada Ogierów Książ, gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji. Chętnych do uczestnictwa mieszkańców Świebodzic dowiozą busy jednego z partnerów akcji. Będą one oczekiwały na wolontariuszy i odjadą o godz. 13.50 z parkingu Biedronki w Świebodzicach. Akcja rozpocznie się od omówienia spraw organizacyjnych, regulaminu, zasad epidemicznych i podziału na grupy. Będzie także możliwość napełnienia własnych pojemników wodą (bidonów, butelek) zapewnioną przez wałbrzyski WPWiK Sp. z o.o. Bardzo prosimy o niekupowanie wody w plastikowych opakowaniach (a wykorzystanie bidonów lub pustych butelek). Każdy uczestnik zostanie wyposażony w rękawice i worki (także do pobrania w trakcie sprzątania od opiekuna grupy).

Zapraszamy wszystkich, którym zależy na wyglądzie i estetyce lasu książańskiego do uczestnictwa w wydarzeniu.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 653

Powrót