Sukces II edycji Sprzątnijmy Park Książański | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Grupa wolontariuszy ze Świebodzic w II edycji Sprzątnijmy Park Książański

Sukces II edycji Sprzątnijmy Park Książański

Opublikowano: 24-05-2021
W sobotę odbyła się II edycja akcji SprzątnijMy Park Książański. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a patronat nad nim objęli Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Zarówno pogoda, jak i frekwencja tego dnia dopisały. W akcji uczestniczyli mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński, pracownicy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach oraz przedstawiciele: Klubu Senior+, stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach. Pojawili się również wolontariusze ze Świdnicy, Chwaliszowa, Szczawna-Zdroju oraz Starych Bogaczowic.

Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w worki, rękawiczki oraz bidony z wodą pitną, którą zapewniły WPWiK Wałbrzych. Zostało przygotowanych, aż czternaście tras do sprzątania.
Każdy z wyposażeniem i dobrym humorem ruszył z przewodnikiem na swój szlak. Grupa ze Świebodzic pod czujnym okiem przewodnika sprzątała trasę „Dolina Różaneczników”. Okazało się, że na tej trasie śmieci w tym roku było o wiele mniej niż w ubiegłym, jednak nadal jest ich sporo: opakowania foliowe, szklane i plastikowe butelki po napojach. Na zakończenie dla uczestników akcji odbył się poczęstunek oraz gry i zabawy sportowe, które zapewnił między innymi OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Natomiast liczna grupa pracowników ZWiK Świebodzice Sp. z o.o. wraz  z rodzinami na czele z Prezesem spółki Arturem Torbusem posprzątali teren wokół zbiornika wody pitnej w Dobromierzu. 

Po raz kolejny akcja społeczna sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego zakończyła się sukcesem. Zaangażowało się w nią wiele osób i instytucji m.in.:

Wałbrzych Moje Miasto, Miasto Świebodzice, OSiR Świebodzice Sp. z o.o., ZGK Świebodzice Sp. z o.o, Mando Corporation Poland Sp. z o.o., ZPC Śnieżka S.A., SudetyOffRoad.pl, Polska Górom!, Lasy Państwowe, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wody Polskie, Dominik Dobrowolski, Bogler, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, Straż Miejska w Wałbrzychu, Zamek Książ w Wałbrzychu, Stado Ogierów Książ, Hotel & Restauracja Maria, Wodociągi Wałbrzych-Dobra woda z kranu, Leroy Merlin, Eneris Surowce, dziennik.wałbrzych.pl, TOI TOI, MZUK Sp. z o.o. Wałbrzych, Dex Trans.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 781

Powrót