Świebodzice mają kolejnego mistrza | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widnieje od lewej: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Bartłomiej Rogoziński oraz Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański.

Świebodzice mają kolejnego mistrza

Opublikowano: 24-05-2021
W dniu 24 maja do Ratusza przybył Bartłomiej Rogoziński Mistrz Europy i Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Pan Bartłomiej ma na swoim koncie wiele sukcesów, w marcu br. zdobył w Siedlcach Mistrzostwo Europy Federacji XPC osób niepełnosprawnych, osiągnął rekord Polski i Europy.

Z kolei w kwietniu wywalczył w Pabianicach Mistrzostwo Świata WPA WORLD CHAMPIONSHIP POWERLIFTING, bijąc rekord świata. Brał też udział w Pucharze Świata w Siedlcach Federacji XPC, zajął I miejsce, rywalizował z osobami niepełnosprawnymi.

Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim podczas spotkania przekazali Bartłomiejowi Rogozińskiemu serdeczne gratulacje z tytułu osiągniętych sukcesów sportowych oraz symboliczny upominek. Pan Bartłomiej w gabinecie Burmistrza Miasta dumnie prezentował medale oraz puchar a także opowiadał o bogatym doświadczeniu sportowym.

Mistrz od wielu lat związany jest ze sportem, uprawiał go jako młody chłopiec, zaczynał treningi i przygodę ze sportem w prowizorycznie przygotowanych siłowaniach zlokalizowanych w piwnicach. Przed 24 latami uległ bardzo groźnemu wypadkowi samochodowemu, jego rekonwalescencja trwała 4 lata. Dzięki uporowi, systematycznej, wyczerpującej rehabilitacji osiągnął dużą sprawność fizyczną. Jednak wypadek pozostawił u Pana Bartłomieja uszczerbek na zdrowiu, dlatego rywalizuje on na mistrzostwach z osobami niepełnosprawnymi.

Bartłomiej Rogoziński próbuje także walczyć w zawodach z zawodnikami pełnosprawnymi, ma apetyt na kolejne sukcesy sportowe, a poprzeczkę postawił wysoko, marzy o uczestnictwie w Mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych. Trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy sportowe.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1635

Powrót