Park Osiedlowy został otwarty | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Park Osiedlowy został otwarty

Opublikowano: 31-05-2021
W dniu 31 maja (poniedziałek) w przeddzień Dnia Dziecka dokonano odbioru technicznego oraz otwarcia Parku Osiedlowego zlokalizowanego przy ul. Dąbrówki/Pileckiego. Park Osiedlowy to jedno z dwunastu zadań zrealizowanych w ramach inwestycji unijnej pn. Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców.

W odbiorze technicznym Parku uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Przedstawiciele Konsorcjum Firm Dariusz Stańczyk Stadar, Grzegorz Szmidla Ogrody i inspektorzy nadzoru budowlanego z firmy Inwest-Projekt Sp. z o.o. oraz pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach

O godz. 11:00 Burmistrz Miasta Paweł Ozga dokonał otwarcia Parku Osiedlowego wraz z dziećmi z Przedszkola nr 2 i przedstawicielami wykonawcy przecinając symboliczną wstążkę.

Przedszkolaki korzystając z uroków słonecznej pogody beztrosko skakały na trampolinie, bocianim gnieździe, wspinały się po drabinkach, a tuż obok świebodzickie seniorki korzystały z uroków siłowni. Dzieciom towarzyszyła dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska oraz wychowawcy. Burmistrz Miasta wraz z Zastępcą i Sekretarz Miasta rozdawali przedszkolakom kolorowe balony i słodkości, życząc pięknego Dnia Dziecka.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie środkami unijnymi wyniosło ponad 180 tys. zł. Na powierzchni prawie 400 m 2 urządzono nowy teren zieleni o charakterze parkowym, nie zapominając jednocześnie o aranżacji placów rekreacyjnych dla użytkowników w rożnych grupach wiekowych i tak dla starszych jest siłownia zewnętrzna, a dla najmłodszych plac zbaw.

Na terenie nowego Parku wprowadzono wiele gatunków drzew, krzewów i traw oraz form roślinnych sprzyjających retencji wodnej w trzech ogrodach deszczowych.


Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16.
Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.
Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Unijne

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2911

Powrót