Dzień Dziecka z Komisarzem Lwem | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Poziomy prostokąt na zdjęciu widoczne osoby stojące w rzędzie na boisku szkolnym.

Dzień Dziecka z Komisarzem Lwem

Opublikowano: 02-06-2021
Pierwszy dzień czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, która z uwagi na sytuację pandemiczną odbyła się w zupełnie innej formule niż dotychczas.

Do placówki przybyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy razem z uwielbianą przez najmłodszych maskotką Komisarzem Lwem.  Uczniów na boisku szkolnym powitała Dyrektor Szkoły Dorota Uzar, która złożyła życzenia i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Głos zabrał również obecny na wydarzeniu Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga. Przywitał wszystkich zebranych w imieniu własnym oraz swojego Zastępcy Tobiasza Wysoczańskiego, przekazał serdeczne życzenia dzieciom i pogratulował dyrekcji i gronu pedagogicznemu fajnej inicjatywy.

Wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a dzieci z klasy I, II, III oraz oddziału przedszkolnego dodatkowo dostali maskotki Komisarza Lwa.

Dalsza część zabawy w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, impreza zorganizowana została w formie stacyjnej.  W tegoroczne obchody Dnia Dziecka włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy: starszy aspirant Radosław Nowicki, starszy sierżant Michał Rzepecki, sierżant Karol Marcyniuk, młodszy aspirant Marcin Chrapusta, starszy sierżant Mateusz Kałużyński, starszy sierżant Tomasz Grzelak, starszy sierżant Mateusz Legiejew, sierżant Justyna Powroźnik, starszy sierżant Marcin Smoter, starszy sierżant Rafał Jarosz, posterunkowy Bartosz  Ludwik.   

Ważnym elementem obchodów tego dnia było propagowanie bezpiecznego stylu życia i zapoznanie dzieci z zagrożeniami występującymi  w środowisku uczniowskim, a także poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uzależnień narkotykowych oraz cyberprzemocy. Uczniowie każdej z klas, od oddziału przedszkolnego po klasę VIII, przemieszczali się wraz z wychowawcami, wśród 13 stacji zorganizowanych na terenie całej szkoły, zarówno na zewnątrz, jak  i wewnątrz budynku.

Na pierwszej stacji uczniowie poznawali podstawowe przepisy dotyczące ruchu drogowego, budowę roweru oraz jego znakowanie.
Stacja numer dwa była miejscem gier i zabaw ruchowych. Na boisku szkolnym uczniowie uczestniczyli w wyścigach rzędów.

Jak udzielać pierwszej pomocy dzieci dowiedziały się na stacji trzeciej.
Na stacji czwartej odbywał się pokaz interwencji policyjnych.
Stacja piąta była miejscem, w którym przypomniano uczniom ogólne zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
Na stacji szóstej uczestnicy zmierzyli się z cyberzagrożeniami.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 mieli niepowtarzalną okazję przeciągania liny z policjantami. Takie atrakcje czekały na nich na stacji siódmej.
Konkurs wiedzy policyjnej odbywał się na stacji ósmej.
Stacja numer dziewięć była nie lada gratką dla wszystkich amatorów zagadek kryminalnych. Tutaj uczniowie zapoznali się z pracą techników kryminalistyki.
Quiz wiedzy o sporcie przeprowadzono na stacji dziesiątej.
Na stacji jedenastej odbyła się prelekcja filmu „Co się dzieje, kiedy w ogóle nie ćwiczysz?”
Każdy uczeń mógł się poczuć jak kadet w szkole policyjnej, pokonując policyjny tor przeszkód na stacji dwunastej.
Na stacji trzynastej znajdowała się ekspozycja umundurowania policyjnego. Również tutaj uczniowie poszczególnych klas robili sobie pamiątkowe zdjęcie z „Komisarzem Lwem”.
Dzień Dziecka z Komisarzem Lwem z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów i   zdecydowanie można go uznać za bardzo udany.

Autor: SP NR 4/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1307

Powrót